Mollers

Vartojant daugiau magnio, gali sumažėti rizika susirgti diabetu

Su maistu gaunant pakankamai daug magnio, tai gali padėti apsisaugoti nuo diabeto, rodo JAV atliktas tyrimas.

Žmonėms, kurie su maistu ar maisto papildais suvartodavo daugiausia magnio, tikimybė per dvidešimt metų susirgti diabetu buvo maždaug perpus mažesnė nei tiems, kas magnio suvartodavo mažiausiai. Tyrimą atliko Šiaurės Karolinos mokslininkai, praneša „Reuters Health”.

Gautieji rezultatai iš dalies paaiškina, kodėl neskaldytų grūdų, kurie turi daug magnio, vartojimas siejamas su mažesne rizika susirgti diabetu. Tačiau tyrėjai pripažįsta, kad reikėtų atlikti didelius klinikinius tyrimus, kad būtų pagrįstas priežastinis magnio vartojimo ir diabeto ryšys. Tyrimo ataskaitą paskelbė žurnalas „Diabetes Care”.

Pasak tyrėjų, magnis gali turėti įtakos tikimybei susirgti diabetu, kadangi šio mineralo reikia tinkamam kai kurių enzimų, organizme perdirbančių gliukozę, funkcionavimui.

Mokslininkai ilgai stebėjo tyrimo pradžioje diabetu nesirgusius 4497 vyrus ir moteris, kurių amžius buvo nuo 18 iki 30 metų. Per 20 metų laikotarpį diabetu susirgo 330 tiriamųjų.

Nustatyta, kad tarp daugiausiai magnio vartojusių žmonių (vidutiniškai apie 200 miligramų magnio kiekvienam tūkstančiui suvartotų kalorijų) diabetu susirgo 47 procentais mažiau nei tarp tų, kas magnio vartojo mažiausiai (apie 100 miligramų magnio kiekvienam tūkstančiui suvartotų kalorijų).

Mokslininkai taip pat nustatė, kad magnio suvartojimui didėjant, mažesni tapo keli uždegimo žymenys, be to, sumažėjo atsparumas cukraus kiekį kraujyje reguliuojančiam hormonui insulinui.

Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, vidutinė rekomenduojama magnio paros norma yra 375 miligramai.TAIP PAT SKAITYKITE