REXSAN

Vaistininkas: kuo vyras jaunesnis, tuo labiau rūpinasi savo higiena

Vaistininkai pastebi, kad keičiasi vyrų pirkinių krepšelis. Vis dažniau higienos priemones vyrai perka patys, krepšelyje atsiranda ne tik šampūnas, bet ir kondicionierius, veido odos priežiūros priemonės, apsauginis kremas nuo saulės  ar net drėkinančios kaukės.
„Eurovaistinės“ vaistininkas Ignas Incius sako, kad tendencija labiau rūpintis savimi glaudžiai susijusi su klientų amžiumi. „Vyresnės kartos vyrų požiūris, deja, nepasikeitęs. Daugumos vyrų kosmetikos krepšelis vis dar apsiriboja skutimosi priemonėmis ir kvepalais, – sako jis. – Savimi ir išvaizda labiau rūpinasi aukštesnio išsilavinimo stipriosios lyties atstovai, tačiau net ir jiems šiais klausimais paprastai padeda antrosios pusės. Kur kas labiau savimi rūpinasi jaunesnė karta,“ – pasakoja vaistinės Liepkalnio gatvėje Vilniuje vadovas.
Pasak jo, pajutę odos traukimą ar perštėjimą, vis dar didelė dalis vyrų nemalonius pojūčius bando malšinti naudodami „po ranka“ esančias kosmetikos priemones. Nors dauguma odos problemų yra universalios, kalbant apie ilgalaikę priežiūrą, vertėtų žinoti, kad vyrų odos struktūra skiriasi nuo moterų.
„Dėl didelio testosterono kiekio paviršinis vyrų odos sluoksnis yra maždaug 24 proc. tankesnis negu moterų, jų oda gamina daugiau kolageno, dėl to yra elastingesnė, geriau sulaiko drėgmę. Štai kodėl vyrai senti pradeda vėliau nei moterys. Vis dėlto turiu ir blogų naujienų – dėl to paties testosterono poveikio oda dažniausiai yra riebesnė, su plačiomis poromis, dėl to dažniau kankina spuogai. Būna, kad inkštirai nusėja ne tik veidą, bet ir nugarą. Ryškesni ir jų paliekami randai. Vyrams patarčiau atidžiau rinktis kosmetikos priemones,“ – komentuoja „Eurovaistinės“ atstovas.
Vaistininkas pastebi, kad nors vyrų oda pradeda senti vėliau, šis procesas paprastai būna kur kas staigesnis. Prasidėjus penktam amžiaus dešimtmečiui, ypač – jam baigiantis, testosterono gamyba sulėtėja, oda ima plonėti. Susidaro gilios mimikos raukšlės. Išryškėja ir nesirūpinimo savo išvaizda jaunystėje pasekmės – jei oda ilgai nesaugota nuo ultravioletinių spindulių, šalčio, vėjo, neatsisakyta žalingų įpročių, ilgainiui oda pakeičia spalvą, išryškėja kapiliarų tinklas. Ypač greit suglemba vyrų paakių oda, jie neretai paburksta.
Pasak pašnekovo, bent vieną drėkinamąjį kremą savo kosmetikos krepšelyje turėtų turėti kiekvienas vyras, tačiau su amžiumi daugumai praverstų ir kitos brandžios odos bei paakių priežiūros priemonės. „Paburkimus puikiai mažina kremai su hamamelių ekstraktu, raukšles lygina priemonė su didesniu kiekiu elastino ir kolageno. Jei oda itin pavargusi, sausa, galima naudoti ir kitas specialias priemones – gaivinamuosius kremus, terminį vandenį“, – pataria I. Incius.

Laura Bielskė

TAIP PAT SKAITYKITE