Mollers

Vaikų kančias mokykloje gali sumažinti ir blizgus rašiklis

Sumažinti nepritekliuje gyvenančių vaikų kančias mokykloje gali ir naujas modernus tušinukas ar spalvingas penalas, tikina organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vadovė Rasa Dičpetrienė. Jos teigimu, geros valios žmonių padovanotos naujos mokyklinės prekės vargstantiems vaikams tampa ne tik mokslo, tačiau ir bendravimo su bendramžiais priemone. Taip naujos kuprinės, penalai, spalvingi rašikliai mažina nepritekliuje gyvenančių vaikų atskirtį, izoliaciją ir patyčias jų adresu.

„Daugeliui sunku įsivaizduoti, ką išgyvena likimo nuskriausti vaikai mokykloje. Dažnai jie yra ujami bendraamžių dėl tėvų klaidų, prastų drabužių, batų, išvaizdos, net kvapo. Prie viso to prisideda ir mokslui reikalingų prekių trūkumas. Vaikai ir paaugliai daug dėmesio skiria daiktams, jų grožiui, modernumui, todėl net penalo neturėjimas mokykloje gilina nepritekliuje gyvenančių vaikų atskirtį. Ne kartą man vaikai yra minėję, kad tinkamos, naujos mokyklinės prekės padeda išlaikyti ryšį su bendraamžiais, užmegzti pokalbį, būti suprastam“, – sako R. Dičpetrienė. Ji pridūrė, kad Lietuva yra viena iš pirmaujančių ES šalių pagal patyčių intensyvumą mokyklose. Patyčios lemia ir paauglių savižudybių skaičių.

Siekdami aprūpinti likimo nuskriaustus vaikus naujomis mokslo prekėmis, „Gelbėkit vaikus“ kartu su prekybos ir laisvalaikio centru „Mega“ organizuoja kasmetinę akciją – ragina visus gyventojus paaukoti mokslo reikmenų jų stokojantiems vaikams. Prekes vaikams galima aukoti tam skirtoje prekybos centre pastatytoje dėžėje arba paremti vaikus tinklalapyje www.gelbekitvaikus.lt.

„Vaikams trūksta kuprinių, paprasčiausių sąsiuvinių, flomasterių ar knygų. Daugelis neturėdami šių priemonių patiria pašaipas, patyčias, negali vasavertiškai atlikti užduočių ir mokytis. Vaikams reikalingos ne tik kanceliarinės prekės, tačiau ir kompiuteriai, kurie tapo neatsiejama mokslo proceso dalimi. Neturėdami šių priemonių vaikai patenka į atskirtį, lėčiau tobulėja, yra izoliuojami pavojingoje ir skurdžioje socialinėje aplinkoje, kurioje auga“, – sako R. Dičpetrienė.

„Gelbėkit vaikus“ vadovė akcentavo, kad kanceliarinės prekės – itin aktualus dalykas, tačiau pirmiausia vis tik svarbu pasirūpinti, kad vaikai būtų sotūs ir apsirengę. Drabužių ir maisto stokoja dauguma organizacijos remiamų dienos centrus lankančių vaikų.

„Gelbėkit vaikus“ rūpinasi 700 nepritekliuje gyvenančių vaikų 32 dienos centruose visoje Lietuvoje. Dienos centruose jie gauna maitinimą ir vykdo edukacinę veiklą. „Su organizacija „Gelbėkit vaikus“ bendradarbiaujame jau septynerius metus. Palaikome šią iniciatyvą ir raginame savo pirkėjus nupirkti kanceliarinių reikmenų ne tik savo vaikui, tačiau ir dar vienam jų stokojančiam mokinukui. Savo ruožtu suorganizavome sąsiuvinių akciją. Kiekvienas lankytojas, „Megoje“ apsipirkęs už 25 eurus, gaus nemokamai pusstorį sąsiuvinį, kurio viršelis papuoštas spalvingomis Rimo Valeikio iliustracijomis. Jį ir kitas įsigytas mokslo prekes raginame aukoti „Megoje“ įrengtoje specialioje „Gelbėkit vaikus“ aukų dėžėje,“ – teigė bendrovės „Baltic RED“, valdančios prekybos ir laisvalaikio centrą „Mega“, rinkodaros vadovė Rasa Vyšniauskienė.

Kaune „Megoje“ surinktos mokyklinės prekės atiteks „Gelbėkit vaikus“ organizacijos globojamiems dienos centrų auklėtiniams.

Kristina Karnickaitė, „Integrity PR“
Šv. Ignoto g. 5, Vilnius
Mob.: +370 616 89310
El. paštas: kristina@integrity.lt

TAIP PAT SKAITYKITE