Gudručio vaistinė

Uždrausta realizuoti sušaldytą lenkišką paukštieną

Kauno miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai, vykdydami įvežamų iš Europos Sąjungos šalių mėsos ir mėsos produktų valstybinę veterinarinę kontrolę, UAB „Sanitex” (Taikos pr. 96, Kaunas) atrinko įvežtos šaldytos paukštienos iš Lenkijos (gamintojas – „Sadrob”) mėginius laboratoriniam ištyrimui.

Atlikus mikrobiologinius atrinktų mėginių tyrimus, paukštienoje nustatyta salmonelių. Kauno miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimu, buvo uždrausta tiekti į šalies rinką 477 kg šaldytų vištienos ketvirčių ir 267 kg šaldytos vištienos filė. Nurodyta nesaugią paukštieną uždrausta realizuoti rinkoje. Pakartotinai atrinkus mėginius iš naujai įvežtos siuntos, sušaldytoje vištienos file taip pat aptikta salmonelių. Kauno miesto valstybinės maisto ir veterinarijos viršininko sprendimu uždrausta realizuoti 1799,6 kg šaldytos vištienos file, nurodyta ją utilizuoti. Iš Lenkijos firmos „Sadrob” įvežamos paukštienos kontrolė sugriežtinta, mėginiai bus atrenkami iš kiekvienos įvežamos paukštienos partijos.

Per šių metų. spalio mėnesį Kauno miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai patikrino 288 siuntas – 574 634 kg mėsos ir mėsos produktų, iš jų 2522 kg buvo uždrausti realizuoti.


Maisto ir vet. tarnyba

TAIP PAT SKAITYKITE