Biorythm

Uždrausta realizuoti nesaugius kinietiškus skystus saldainius „Spray Candy”

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad į Lietuvą neleista importuoti 4102,5 kg skystų saldainių „Spray Candy” iš Kinijos, kuriuose nustatytas maisto priedas (saldiklis sacharinas 83,5±2,4 mg/kg), neatitinkantis gamintojo deklaruojamo rodiklio.

Vilniaus miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai, vykdydami importuojamų iš trečiųjų šalių maisto produktų kontrolę, paėmė skystų saldainių „Spray Candy” mėginius, kuriuos ištyrus Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Cheminių tyrimų laboratorijoje, nustatytas maisto priedas – saldiklis sacharinas.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba apie nesaugaus produkto importą į Lietuvą ir tuo pačiu į ES rinką skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF informavo Europos Komisiją.

„Mokslinėje literatūroje nėra vieningos nuomonės apie sacharino įtaką sveikatai. Šis saldiklis visiškai nepakeičia cukraus, jis turi kartoką skonį. Kol nėra tiksliai žinomas sacharino poveikis žmogaus organizmui, geriausiai jo vengti ir naudoti taip mums senai žinomą cukrų ar fruktozę”, – teigė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Veterinarijos sanitarijos ir maisto skyriaus vyr. specialistė Vida Jarošienė.

Siekiant apsaugoti Lietuvos ir ES vartotojus nuo galimai nesaugių konditerijos gaminių, per pastaruosius du metus, VMVT sugriežtino importuojamų iš Kinijos ir kitų Azijos šalių saldumynų kontrolę.


Maisto ir vet. tarnyba

TAIP PAT SKAITYKITE