Nobel biocare

Uostamiesčio gydytojai veržiasi į politiką

Paragauti politiko duonos savivaldos rinkimuose panoro kaip niekad daug miesto gydytojų. Gydymo įstaigų vadovai šį pavaldinių žingsnį vertina skirtingai.

Dauguma medikų dalyvauti miesto valdžios rinkimuose panoro savarankiškai. Kandidatų sąrašuose – net devynios gydytojų pavardės. Vos keli priklauso partijoms.

Itin daug kandidatų į politikus užderėjo Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL). Dauguma jų yra ligoninės skyrių vedėjai.

KUL vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis pavaldinių norą dalyvauti rinkimuose vertina kaip atsaką į Sveikatos apsaugos ministerijos užmojus reformuoti ligonines „pagal savo kurpalį”.

Vadovas pastebi, kad Kaune jungiant dvi ligonines žadėta, kad niekas nesikeis ir niekas nenukentės. Tačiau dabar atleidžiami darbuotojai.

„Gal ir mes miesto valdžioje turėsime vieną kitą užtariamąjį balsą, sprendžiant mūsų ligoninės klausimą”, – gydytojų iniciatyvą palaiko V.Janušonis.

Vyriausiasis gydytojas neįžvelgia interesų konflikto, kad Klaipėdos miesto savivaldybei priklausančios ligoninės interesus gintų jos darbuotojai. Tuo labiau, kad rinkimuose dalyvauja ir kitų gydymo įstaigų atstovai.

V.Janušonis nesitiki, kad visi kandidatuojantys gydytojai pateks į valdžią. Mat jiems konkurenciją sudaro ne pirmus metus politikoje dalyvaujantys kandidatai.

Geriausiu atveju į tarybą gali patekti du gydytojai, prognozavo jis.

KUL vadovas nemano, kad visuomeninės pareigos galėtų trukdyti tiesioginiam medikų darbui.

Tačiau kitokios pozicijos dėl į miesto valdžią pretenduojančių gydytojų laikosi Klaipėdos jūrininkų ligoninės vyriausiasis gydytojas Jonas Sąlyga.

Vadovas pripažįsta, kad dalyvavimas rinkimuose yra darbuotojo asmeninis reikalas. Tačiau neslėpė požiūrio, jog medicina ir politika – nesuderinami dalykai.

Pasak J.Sąlygos, veikla miesto taryboje atima daug laiko, tad į politiką pasinėręs gydytojas per miesto tarybos posėdžius turėtų pasiimti nemokamų atostogų. Priešingu atveju jis nespėtų atlikti savo tiesioginių pareigų.

Klaipėdos vaikų ligoninės vyriausioji gydytoja Klaudija Bobianskienė palaiko į politiką susiruošusius kolegas. Nors jos gydymo įstaigoje kol kas tokių nėra, bet ji tikisi, kad į miesto tarybą bus išrinktas ne vienas medikas.

K.Bobianskienės manymu, politika negali trukdyti gydytojų darbui.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE