Venoruton spray purškalas kojoms

Tyrimas: lietuviai vengia tuoktis žiemą ir nori kuklių vestuvių

Į klausimą, kuriuo metų laiku geriau kelti vestuves, daugiau nei pusė atsakiusiųjų pasirinko vasarą (56 proc.). Vestuvėms besirenkančių pavasarį arba rudenį skaičius pasiskirstė tolygiai, po 15 proc.

Beveik tiek pat (13 proc.) apklausos dalyvių mano, kad nėra skirtumo, kuriuo metų laiku tuoktis. Labiausiai nepatrauklus vestuvėms metams visiems pasirodė žiema – tik 1 proc. atsakiusiųjų pasirinktų šį metų laiką.

„Tai, kad dauguma šiuolaikinių porų mano, jog vasara yra tinkamiausias metas tuoktis, rodo, jog visuomenės nuomonė keičiasi. Juk mūsų prosenelių, senelių ar net tėvų laikais ruduo buvo pagrindinis vestuvių sezonas”, – savo mintimis dalijasi apklausos organizatorė ir parodos „Mūsų vestuvės” projektų direktorė Rasa Paulienė.

Apklausos dalyviai taip pat vieningi ir kitu klausimu – kokios vestuvės jiems patrauklesnės. 55 procentai atsakiusiųjų pirmenybę teiktų kuklioms, jaukioms vestuvėms siaurame artimiausių žmonių rate. Tačiau beveik trečdalis (32 proc.)  rinktųsi dideles ir triukšmingas vestuves su daug svečių, maisto ir linksmybių. Mažiau nei dešimtadalis atsakiusiųjų (8 proc.) vestuves švęsti norėtų užsienyje, o tai, kad vestuvės galėtų būti šventė tik dviems asmenims, mano tik 5 proc. respondentų.

Kas gi turėtų apmokėti vestuvių šventės išlaidas? Vadovaujantis  tradicijomis, pagrindines šios šventės išlaidas apmokėti turėtų jaunosios šeima. Tačiau apklausos dalyviai taip nemano – rezultatai rodo, kad tik 2 procentai apklausos dalyvių liktų ištikimi šiai tradicijai. Beveik tiek pat (1 proc.) manančių, kad vestuvių išlaidas turėtų apmokėti jaunojo šeima. Daugiau nei trečdalis (36 proc.) šias išlaidas paskirstytų abiem šeimoms. Šiuolaikinė karta nepaprastai savarankiška – net 61 proc. atsakiusiųjų į šį klausimą mano, kad vestuvių šventės išlaidas turi apmokėti patys jaunavedžiai.

Apklausos organizatoriai taip pat pasmalsavo, ką jaunavedžiams reiškia pati vestuvių šventė. Daugiau nei pusei atsakiusiųjų (52 proc.) vestuvės – tai šeimos metraščio pradžia, be kurio neįsivaizduojami kiti šeimos bendro gyvenimo etapai, tokie kaip krikštynos, sukaktuvės, jubiliejai. Beveik ketvirtadalis (24 proc.) respondentų vestuves, visų pirma, įvardintų kaip ypač svarbų įvykį dviejų žmonių gyvenime, kurie nuo šiol tampa šeima. Kiek daugiau nei penktadaliui (22 proc.) respondentų vestuvės – tai proga surinkti artimiausius žmones pasilinksminti drauge, ir tik 2 proc. vestuves tebelaiko nenugalima tradicija pamaloninti giminaičius.

Apklausa vyko sausio 13 – 20 dienomis, joje dalyvavo 512 parodos „Mūsų vestuvės” tinklapio lankytojų.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE