Avene

Telefonų kameros netrukus matuos mūsų pulsą

Japonijos bendrovė „Fujitsu“ sukūrė technologiją, leidžiančią vaizdo jutikliams (taip pat ir montuojamiems į telefonus) atpažinti subtilius žmogaus veido odos spalvos pokyčius ir taip išmatuoti jo pulsą.

Plika akimi tai sudėtinga pastebėti, bet mūsų veido odos atspalvis keičiasi su kiekvienu širdies dūžiu. Kraujas, keliaujantis arterijomis ir kraujagyslėmis, su kiekvienu pulsu šiek tiek parausvina mūsų skruostus. „Fujitsu“ inžinieriai sukūrė vaizdo jutiklį, kuris geba atpažinti veido odos atspalvių pokyčius ir išmatuoti pulsą per 5 sekundes ar dar greičiau. Kadangi veido judesiai gali sutrikdyti stebėjimą, tai jutiklio programa jį atskiria ir pulso matavimui parenka tik tuos momentus, kai veidas yra ramybės būsenoje.

Pasak firmos atstovų, ši technologija padės tobulinti nuotolinę sveikatos stebėseną, perspėti apie galimus sveikatos sutrikimus.

Bandydami naujovę „Fujitsu“ mokslininkai rado, kad įprastos darbo dienos eigoje pulsas kinta, pasiekdamas didžiausią tankį po pietų, ypač per svarbius susitikimus. Pulsas sulėtėja per bendrus susirinkimus, pietų pertraukos metu ir ruošiantis namo darbo dienos pabaigoje.

TAIP PAT SKAITYKITE