Nobel biocare

Socialdemokratai perdavė ukrainiečiams gydomuosius lazerius

Šiandien Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijoje buvo iškilmingai perduoti du lietuviški gydomieji lazeriai, skirti padėti greičiau ir lengviau gyti sužeistiems Ukrainos kariams ir civiliams.

Pirmasis ukrainiečių susitikimas su idėjos autoriumi Seimo nariu Aleksandru Zeltiniu ir lazerio išradėju, Lazerinės technologijos centro vadovu, profesoriumi, habilituotu technikos mokslų daktaru Rimantu Kanapėnu įvyko dar šių metų sausio 16 dieną. Tąkart socialdemokratai oficialiai pasižadėjo labdaringai suteikti medicininę paramą ukrainiečiams. Buvo pristatyti lazeriai ir sutarta dėl oficialaus gydymo įrenginių perdavimo bei apmokymo jais naudotis.

Šiandien dovaną atsiimti atvykęs Piotro Porošenkos bloko partijos sekretoriaus pavaduotojas Serhii Matusovas padėkojo politikams ir mokslininkams už didelę paramą medicinine įranga.

„Nors ir nesu medikas, bet gerai žinau, kaip ji mums bus reikalinga ligoninėse ir reabilitacijos centruose. Esame be galo dėkingi už nuolat suteikiamą ne tik materialinę, bet ir labai svarbią moralinę pagalbą“, – kalbėjo S. Matusovas.

„Į Lietuvą atvykau ne tik atsiimti medicininės dovanos, bet ir išmokti lazeriais naudotis. Kaip medikė, vertinu šių prietaisų naudą, nes jie skirti gydyti kaulų lūžius, opas, odos ir kt. ligas. Medicininė įranga bus perduota į kardiologinius, psichologinius, neurologinius kabinetus“, –  sakė gydytoja Daria Stefanovska.

Lazerinės technologijos centro vadovas, profesorius R. Kanapėnas  džiaugėsi, jog užsimezgė gražus ir kilnus kontaktas.
„Šiandien jums perduodame praktikoje patikrintus, sertifikuotus, patentuotus ir aprobuotus prietaisus. Vienas iš svarbiausių ir originaliausių šių aparatų požymių – tai gydymas be skausmo ir vaistų. Lazeriais galėsite gydyti sąnarių, žaizdų, peršalimų, ausų, gerklų uždegimus ir t.t. Praktikoje tai šimtus kartų patikrinta, abejonių dėl prietaisų naudingumo nėra jokių“, – lazerių naudą įvardijo profesorius R. Kanapėnas.

Kilnios idėjos autorius Seimo narys Aleksandras Zeltinis dar kartą prisiminė kokiomis aplinkybėmis gimė sumanymas padėti broliams ukrainiečiams.

„Graži idėja drauge su profesoriumi leidžia mums prisidėti prie sveikatos atstatymo ir grąžinti žmones į pilnavertį gyvenimą. Mintis, kad lazeriai pagreitins žaizdų gijimą, nuskausmins ir pan., leidžia manyti, kad mūsų sumanymas vykęs. Dabar beliko apmokyti medikus, kad šie prietaisai būtų tikslingai naudojami“, – sakė labdaros iniciatorius A. Zeltinis.
Seimo Europos komiteto reikalų pirmininkas Gediminas Kirkilas atkreipė dėmesį, kad bendradarbiavimui vietos dar tikrai yra, nes Ukrainai šiandien labai trūksta greitosios pagalbos mašinų ir psichologų. Tad pažadėjo pasidomėti kaip galima padėti ukrainiečiams sprendžiant psichologų, medicininių automobilių trūkumą.

Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Benediktas Juodka paatviravo, kad nors šiandien jis ir politikas, bet taip pat esąs ir mokslininkas. Lietuvos biochemikas yra gavęs valstybinę premiją mokslo srityje kartu su onkologais ir lazerio išradėjais už vėžio gydymą, pasitelkiant lazerinį mokslą.

„Lietuva – maža šalis. Nors mūsų mažai, bet čia gyvena daug protingų žmonių. Lazerinės technologijos srityje esame nemažai nuveikę, padirbėję ir išradę daug naudingų dalykų“ , – kalbėjo Seimo narys B. Juodka.

Seimo socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė apžvelgė šio susitikimo prasmę ir svarbą, pabrėždama, kad Lietuvos socialdemokratų iniciatyva suorganizuotas Lietuvos mokslininko ir Ukrainos politikų bei medikų susitikimas – indėlis, padėsiantis sveikti nukentėjusiems ukrainiečiams. Frakcijos seniūnė taip pat išreiškė viltį, kad šis susitikimas su ukrainiečiais yra ne paskutinis.

Graži iniciatyva buvo sutvirtinta sutarties pasirašymu ir oficialiu lazerių perdavimu. Medikė D. Stefanovska bus apmokyta prietaisais naudotis praktiškai ir savo patirtimi pasidalins su Ukrainos medikais.

Jolanta Bielskienė
LSDP frakcijos infocentro vadovė
Lietuvos socialdemokratų partija
+37061201274
jolanta.bielskiene@lrs.lt

TAIP PAT SKAITYKITE