Gudručio vaistinė

Smagi ir linksma Zumba mankšta įtraukė ir mokinius, ir mokytojus

Net 55 Lietuvos mokyklos mankštinosi pagal Zumba metodiką, pagrįstą Lotynų Amerikos muzika ir choreografijos elementais. Visą mėnesį „Mankštiados” renginiuose dalyvavę mokiniai ir mokytojai stebėjosi, jog mankštintis pagal Zumbą galima nenuobodžiai, linksmai ir energingai.
Zumba mankšta – tai sudėtinė vasario mėnesio „Mankštiados” renginių, kuriuos mokyklose inicijavo jau trečius mokslo metus vykstantis projektas „Sveikatiada”, dalis. Zumba – tai sporto sistema, sukurta tam, kad žmonės nejaustų nuovargio ir sportuotų. Sujungus Lotynų Amerikos muziką su choreografija, įprastiniai aerobikos pratimai pavirsta linksmu sportu. Šia mankšta buvo siūloma visai mokyklos bendruomenei pradėti rytą linksmai.
Kristina Tylaitė, „Sveikatiados” projekto vadovė, pasakojo, kad idėja surengti Zumbos mankštą kilo, paaiškėjus, kad daugelis vaikų sportuoja tik kūno kultūros pamokose, ryte ateina apsimiegoję, prastos nuotaikos. „Reikėjo parodyti vaikams, kad mankštą daryti yra įdomu, linksma ir smagu. Šiam tikslui pasirinkome žaismingą ir negirdėtą Zumba pavadinimą, kad vaikai pajustų mankštos smagumą”, – dalinosi sumanymais K.Tylaitė.
Po renginio Danutė  Kalinauskienė, Kauno Jono Basanavičiaus gimnazijos sveikatos priežiūros specialistė, negalėjo atsidžiaugti švytinčiais mokinių veidais, tačiau labiausiai ją džiugino tie, kurie anksčiau dažniausiai laiką  leisdavo ant  suoliuko.
„Mokiniams taip patiko nuotaikinga mankšta, kad pratęsėme ją ir per antrą, ir per trečią pertraukas,” – dalinosi įspūdžiais Sandra Alejūnienė, Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijos sveikatos priežiūros specialistė. Kitose mokyklose vaikai krykštaudami pasakojo, kaip jiems sekėsi sportuoti pagal neįprastus sportui ritmus, prisipažino, kad norėtų dažniau daryti Zumba mankštą.  Dauguma jų tvirtino, kad po mankštos jaučiasi žvalesni, todėl būtinai pasiūlys Zumba išbandyti tėvams, kurie neretai po darbų grįžta namo pavargę.
Sveikatos specialistai ir su vaikais dirbantys pedagogai pastebi, kad vaikų dienos ritmas yra išsibalansavęs: trūksta ritmingo darbo ir poilsio režimo, valgoma kada yra laiko, nedaromos aktyvios pertraukos tarp pamokų, vis mažiau judama ir pan.
Apie projektą „Sveikatiada”
Projektas „Sveikatiada” yra įgyvendinamas jau trečius mokslo metus. Pradėtas vykdyti Panevėžio apskrityje, praėjusiais metais sulaukė didelio Vilniaus ir Kauno apskričių bendrojo lavinimo mokyklų bendruomenių dėmesio. Šiais mokslo metais „Sveikatiada” tęsia veiklą Utenos, Alytaus ir Marijampolės apskričių mokyklose. „Sveikatiados” šūkis – „Sveikai gyventi yra smagu”.
Projektą remia ir jame dalyvauja Sveikatos apsaugos ministerija, Švietimo ir mokslo ministerija, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos institutas ir kt.. Projekto vykdytojas – labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas”.
Daugiau informacijos:
Kristina Tylaitė
Projekto vadovė
tel: +370 5 262 76 75; +370 655 53284
el. Paštas: Kristina@maistobankas.lt
www.sveikatiada.lt


Sveikatos ministerija

TAIP PAT SKAITYKITE