Rawpowders

Sergamumą gripu ir ŪVKTI stebėkite žemėlapyje

Sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) raidą visuomenė gali stebėti dinaminiame žemėlapyje. Jį kaip ir pernai Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VVSPT) rengia kartu UAB „HNIT-BALTIC“ (HB). Žemėlapis skelbiamas VVSPT svetainėje (www.vvspt.lt), taip pat jį galima rasti „Maps.lt“ svetainėje, paspaudus gripo sergamumo mygtuką, esantį apatinėje žemėlapio lango dalyje. 

„Manome, kad būtent šis žemėlapis leis visuomenei, žiniasklaidai, medikams, suinteresuotoms institucijoms greičiausiai gauti apibendrintus duomenis apie gripo ir ŪVKTI situaciją Lietuvoje“, – tvirtina VVSPT direktorius Vytautas Bakasėnas. Sergamumo rodikliai bus atnaujinami kiekvieną pirmadienį, o apie epidemijos skelbimą savivaldybėse bus informuojama nedelsiant. 
VVSPT darbuotojams ypač svarbu tai, kad jie patys, be IT specialistų pagalbos, gali lengvai atnaujinti žemėlapio duomenis. Šis sistemos pakeitimas užtikrina, kad duomenys visuomenei bus pateikiami dar operatyviau.
Pasak Arvydo Doto, „Maps.lt“ produkto vadovo, šiais metais žemėlapis patobulintas. Jame matyti ne tik praėjusios savaitės sergamumo rodiklis, gripo ir ŪVKTI, sergančių vaikų ir suaugusiųjų santykis, teritorijos, kuriose paskelbta epidemija, bet ir praėjusio laikotarpio sergamumo statistiniai duomenys. Integruota laiko juosta leidžia ne tik matyti esamą sergamumą, bet ir įvertinti jo kaitą. Sergamumo gripu ir ŪVKTI žemėlapyje vartotojams suteikiama galimybė vizualiai įvertinti ir stebėti bendrą sergamumo situaciją visoje Lietuvoje ir atskirose savivaldybėse.
Apie UAB „HNIT-BALTIC”
Pradėjusi veiklą 1993 m. UAB „HNIT-BALTIC“ tapo GIS sprendimų lydere Baltijos šalyse. Įmonė yra įgaliotoji „Esri Inc.“ kompanijos atstovė, Cellular Expert™ telekomunikacinių tinklų belaidžio ryšio planavimo ir duomenų valdymo programinės įrangos kūrėja. Bendrovė diegia GIS sprendimus, pritaikytus įvairiems verslo ir valstybės sektoriams (aplinkosaugos, savivaldos, inžinerijos, nekilnojamojo turto, transporto, prekybos ir kt.), ir įgyvendina visuomeninius GIS projektus („Maps.lt“, „Pranešk apie skriaudžiamą gamtą“ ir kt.). „HNIT-BALTIC“ paslaugomis naudojasi daugiau kaip 400 užsienio ir Lietuvos organizacijų. 2010 metais konsoliduotos pajamos iš veiklos sudarė 14 mln. Lt. „HNIT-BALTIC“ Baltijos šalyse veikia per dukterines  įmones „Envirotech“ (Latvijoje) ir „AlphaGIS“ (Estijoje), pasaulyje – tiesiogiai per savo 45 atstovų tinklą. www.hnit-baltic.lt, www.cellular-expert.com, www.maps.lt
Apie Valstybinę visuomenės sveikatos priežiūros tarnybą prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos įsteigta 2000 m. gegužės 15 d. Tarnyba vykdo valstybinę visuomenės sveikatos saugos kontrolę, gina vartotojų teises visuomenės sveikatos saugos ir paslaugų kokybės požiūriu, vykdo užkrečiamųjų ligų profilaktiką ir kontrolę apskrityse bei licencijuojamos visuomenės sveikatos priežiūros veiklos kontrolę.
Sergamumo gripu ir ŪVKTI interaktyvaus žemėlapio įsidėjimo į interneto svetainę instrukcija
Kartu su VVSPT ir Maps.lt svetainėse skelbiamais žemėlapiais, sukurta integruojama žemėlapio aplikacija, kuria gali pasinaudoti ir kitos interneto svetainės. Žemėlapis labai lengvai gali būti įdėtas į visas sveikatos įstaigų interneto svetaines, o naujienų portalai integruodami šį žemėlapį gali ne tik papildyti savo skelbiamą turinį, bet ir tokiu būdu prisidėti prie šios informacijos perdavimo visuomenei, situacijos viešinimo.
Arvydas Dotas
Maps.lt produkto vadovas
Kontaktai žiniasklaidai:
Lina Biekštaitė,
L. e. p. Komunikacijų skyriaus vedėja
Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba
lina.biekstaite@vvspt.lt
Tel. (8 5) 277 8036
Jolanta Masionienė 
Rinkodaros vadovė
HNIT-BALTIC, UAB 
jmasioniene@hnit-baltic.lt
Tel.: (+370 650) 46659


Sveikatos ministerija

TAIP PAT SKAITYKITE