Mollers

Santariškių klinikose Seimo bei Vyriausybės nariai diskutavo apie universiteto medicinos ateitį

Kovo 1 d. Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose lankėsi Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis su komanda, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga bei Vilniaus universiteto rektorius prof. Artūras Žukauskas. Vizito metu buvo pristatyti Santariškių klinikose įdiegti modernūs IT sprendimai, kurie leidžia, pavyzdžiui, inovatyviai mokyti medicinos studentus – patogiai sėdėdami auditorijoje jie gali stebėti aukščiausio lygio profesionalų darbą operacinėse. Vėliau medžiagą peržiūrėti, aptarti, analizuoti su kolegomis ir dėstytojais. Tokie IT sprendimai atveria neišsemiamas galimybes tiek tobulėjimui, tiek mokslui ir pažangai.

Santariškių klinikos – viena didžiausių ir pažangiausių universiteto sveikatos priežiūros įstaigų Lietuvoje. Čia yra 2012 lovų, per metus gydoma apie 100 tūkst. pacientų stacionaro skyriuose, suteikiama beveik 1 milijonas ambulatorinių konsultacijų, atliekama apie 50 000 operacijų, per metus gimsta 3500 Lietuvos piliečių, dirba kone 5500 darbuotojų. Santariškių klinikose kiekvieną dieną žinių semiasi 500 studentų, 460 rezidentų.

Viena iš Santariškių klinikų strateginių krypčių – medicina, mokslas ir inovacijos. Klinikos siekia sukurti sąlygas plėtotis moksliniams, klinikiniams tyrimams ir inovacijoms; sinergiškai veikti su strateginiais mokslo partneriais; išlaikyti ir plėtoti bazę pedagoginei veiklai; išnaudoti Santaros ir kitų slėnių infrastruktūrą, partnerystę bei klasterių galimybes.

Be to, Seimo pirmininkui buvo pristatyta vienintelė Lietuvoje  hibridinė operacinė, kurioje atliekamos pasaulinio garso operacijos. Tai operacinė, kurioje gali vienu metu dirbti gausi daugiaprofilinė medikų komanda – čia yra būtiniausia, įvairi įranga kiekvienai sričiai, pakanka vietos ir erdvės visiems specialistams.

Prof. Algirdas Utkus (VUL Santariškių klinikų Medicininės genetikos centro vadovas) pakvietė svečius į Medicininės genetikos centrą, kuriame supažindino su pažangiausiais pasiekimais medicininės genetikos srityje garsinančiais Santariškių klinikų medikus ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Vizito metu kalbėta apie universiteto medicinos kryptis bei ateitį – etiologijos nustatymus, molekulinius mechanizmus, taikinių suradimą, priemones personalizuotai medicinai bei personalizuotos medicinos taikymą.

Susitikimo notraukų rasite čia

 

TAIP PAT SKAITYKITE