Rawpowders

SAM: gripo epidemijos metu nedarbingumo pažymėjimai bus rezervuojami telefonu

Siaučiant gripo epidemijai, nedarbingumo pažymėjimai bus rezervuojami telefonu. Kaip rašoma Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) pranešime,  ligoniai galės kreiptis į sveikatos priežiūros įstaigas ir savaitgaliais bei švenčių dienomis.

Pranešime rašoma, kad bus sudarytos visos sąlygos gripo požymius pajutusiems pacientams nedelsiant kreiptis į gydantį gydytoją ir gauti kvalifikuotą pagalbą

Sveikatos apsaugos viceministras Audrius Klišonis teigia, kad pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos įpareigotos per gripo epidemiją paslaugas teikti ir poilsio bei  švenčių dienomis, darbą organizuoti taip, kad  kuo daugiau karščiuojančių pacientų būtų lankoma namuose. Tai numatyta 2009 m. sveikatos apsaugos ministro pasirašytame įsakyme dėl pirminės sveikatos priežiūros įstaigų darbo organizavimo gripo epidemijos laikotarpiu. Įsakyme taip pat numatytas privalomas vaikų iki 10 metų vizitavimas namuose tais atvejais, kai temperatūra aukštesnė nei 38.5 laipsnio.

Žmonėms, pajutusiems ligos simptomus, užteks paskambinti telefonu į gydymo įstaigos registratūrą ir pranešti apie negalavimus. Biuletenis bus rezervuojamas tą pačią dieną, o sergančiajam nebereikės stovėti ilgose eilėse. Tai bus atliekama vykdant bendrą 2009 m. sveikatos apsaugos ir socialinės apsaugos ir darbo ministrų įsakymą.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE