REXSAN

Šalies onkologijos ligoninėms – moderni virusus naikinanti įranga

Šalies onkologines ligonines netrukus pasieks 54 baktericidiniai UV recirkuliatoriai, kuriuos už virtualiame labdaros aukcione „Sužydėjusi viltis“ paaukotus pinigus dovanoja Tarptautinė Vilniaus moterų asociacija. Baktericidiniai UV recirkuliatoriai – naujosios kartos patalpų oro valymo ir dezinfekavimo įrenginiai, naikinantys virusus, bakterijas ir mieles. Tokio tipo patalpų oro valymo įrenginiai daugumoje šalies ligoninėse bus naudojami pirmą kartą.

Pirmąją modernių įrenginių partiją Nacionaliniam vėžio institutui šiandien įteikė Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos projekto „Sužydėjusi viltis“ organizacinio komiteto vadovė Lidija Rasutis su komanda ir projekto globėja – Pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė.

„Šiandien baktericidinių UV recirkuliatorių poreikis gydymo įstaigose yra didžiulis ir jų įsigijimas yra nepaprastai reikšmingas. Modernūs recirkuliatoriai gali būti naudojami chemoterapijos procedūriniuose kabinetuose ar laukiamuosiuose – ten, kur itin svarbus papildomas oro valymas ir dezinfekcija“, – sako Nacionalinio vėžio instituto direktoriaus pavaduotoja prof. dr. Sonata Jarmalaitė.

54 baktericidiniai UV recirkuliatoriai nupirkti už Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos kasmet organizuojamo labdaros renginio „Sužydėjusi viltis“ metu paaukotus pinigus – daugiau nei 33 tūkst. eurų. Tradiciškai, jo metu surinktos lėšos skiriamos onkologinėmis ligomis sergantiems pacientams, o daugiausia dėmesio skiriama gerinti krūties vėžio diagnostiką Lietuvoje.

Pasak projekto „Sužydėjusi viltis“ vadovės Lidijos Rasutis, šiais metais sprendžiant, kam panaudoti aukciono metu surinktą paramą, atsižvelgta į infekcijų ir virusų onkologiniams ligoniams keliamą riziką. Todėl buvo nuspręsta surinktą paramą skirti labai tikslingai – įvertinus šiandieninį poreikį, nupirkti onkologinėms ligoninėms patalpų oro dezinfekavimo įrangą.

„Nepaprastai džiaugiamės šių metų rezultatais ir galimybe pasiekti užsibrėžtų tikslų, kuomet operatyviai prisitaikius prie karantino iššūkių, nepabijojome inovatyvių spendimų organizuodamos virtualų renginį. Geriems darbams karantino nėra“, – sako Jurgita Butkevičienė, Tarptautinės moterų asociacijos Vilniuje valdybos pirmininkė.

Tarptautinė Vilniaus moterų asociacija labdaros renginį „Sužydėjusi viltis“ surengė jau 12 pavasarį iš eilės, tačiau šiemet jis vyko netradiciškai – virtualiu būdu. Paramai lėšas skyrė renginio rėmėjai ir partneriai „Roche Lietuva“, „Eversheds Saladžius“, „BaltichesHaus“, „Mototoja“, menininkų iniciatyva „Menas be Karūnos“, taip pat aukojo žmonės virtualaus aukciono metu. Iš viso buvo surinka 33 388 eurų suma, už kurią bus nupirkti 54 baktericidiniai UV recirkuliatoriai. Jie artimiausiu metu bus išdalinti onkologinėms šalies ligoninėms.

Per 12 metų labdaringa iniciatyva padėjo surinkti daugiau kaip 260 tūkst. eurų, už kuriuos nupirktos priemonės buvo paaukotos Lietuvos onkologinėms ligoninėms. Tarptautinė Vilniaus moterų asociacija vienija Lietuvoje gyvenančias užsienio šalių ambasadų darbuotojų ir verslininkų žmonas iš daugiau nei 25 šalių bei veiklias Lietuvos moteris. Savo savanoriška veikla asociacija padeda spręsti socialinius klausimus Lietuvoje.

 

TAIP PAT SKAITYKITE