Venoruton spray purškalas kojoms

Ruošiant odontologus, Lietuva yra tarp pirmaujančių šalių

Jau šį penktadienį Lietuvos odontologai rinksis į tradicinę konferenciją, kurioje bus pristatomos šios srities aktualijos, naujienos, tendencijos. Specialistų teigimu, Lietuvos odontologija yra tarp pažangiausiųjų ir pasaulyje gerai vertinama.

Pasak Lietuvos Respublikos odontologijos rūmų prezidento Alvydo Šeikaus, Lietuva yra Pasaulinės odontologų federacijos – „World Dental Federation“ (FDI) tarybos narė ir būtent į Lietuvą vieni iš pirmųjų atvažiavo šios organizacijos nariai, kitų šalių odontologų organizacijų prezidentai. „Tai rodo aukštą mūsų šalies įvertinimą, patvirtina, kad Lietuvos odontologija nuveikė išties daug. Ir nors kitos užsienio šalys taip pat turi odontologų savivaldas, tačiau esame pavyzdys kitoms, nes pirmieji Europoje įkūrėme odontologų savivaldos organizaciją, kuri vienija ne tik odontologus, bet ir burnos priežiūros specialistus, higienistus, dantų technikus. Tai unikalu“, – džiaugiasi A.Šleikus.

A.Šleikus taip pat pastebi, kad šiuo metu yra stipriai pasikeitusios odontologų ir burnos priežiūros specialistų ruošimo tendencijos visoje Europoje ir Lietuva yra viena iš pirmaujančių šalių, ruošiant odontologus. „Į odontologijos studijas įstoja tik tie abiturientai, kurie brandos egzaminus išlaiko labai aukštais balais. Kaip ir visame pasaulyje, taip ir Lietuvoje, ši specialybė yra prestižinė, pritraukianti daug gabių, motyvuotų žmonių, kurie mūsų šalyje yra puikiai paruošiami“, – sako A. Šeikus.

Žalgirio klinikos prof. habil. dr. Irena Balčiūnienė taip pat tvirtina, kad odontologija Lietuvoje šiandien yra labai pažengusi ir gali drąsiai lygiuotis su kitomis Europos šalimis. „Odontologija po Lietuvos nepriklausomybės atgavimo pirmoji iš medicinos sričių pradėjo vystytis. Dabar ji yra visiškai lygi su kitomis Europos šalimis ir net Amerika. Kai kuriais atvejais mes netgi lenkiame tam tikras šalis. Pavyzdžiui, dantų šaknų kanalų gydyme Lietuvos gydytojai savo darbo kokybe ženkliai lenkia Angliją, Airiją, Vokietiją, Lenkiją“, – sako I. Balčiūnienė.

Prieš parodą užsienio produktus išbando lietuviai

Odontologų konferencija „Mokslas odontologijos praktikai“ tradiciškai vyks tarptautinės medicinos parodos „Baltmedica“ metu. Parodoje odontologų taip pat laukia daugybė naujovių bei produktų, sukurtų ne tik Europoje, bet ir visame pažangiame pasaulyje: įvairūs preparatai, vaistai, plombavimo medžiagos, įranga ir pan. Kaip teigia profesorė I. Balčiūnienė, lektoriai konferencijos dalyviams papasakos apie sukurtus naujus odontologijos preparatus ir įrenginius, parodoje praktiškai bus galima susipažinti su jų veikimu ir tik tada mūsų šalies specialistai galės nuspręsti  – tinka jiems siūloma produkcija ar ne.

I. Balčiūnienė džiaugiasi, kad konferencijoje dalyvaus ne tik lektoriai iš Italijos, Izraelio, Vokietijos, Šveicarijos, Graikijos, Suomijos, bet ir mūsų šalies gydytojai. „Įvairios medžiagos ir įrenginiai, kurie yra pagaminti ne Lietuvoje ir planuojami pristatyti parodoje „Baltmedica“, jau prieš pusmetį yra duodami Lietuvos universitetų dėstytojams. Jie perskaito visą tarptautinę literatūrą apie gautą naują gaminį, praktiškai išbando būsimą parodos produktą ir vėliau jį pristato konferencijos dalyviams. Tada Lietuvos gydytojai iš pirmų lūpų išgirsta, kaip yra vertinama pristatoma užsienio naujovė, kurią norima integruoti į odontologiją mūsų šalyje“, – sako I. Balčiūnienė.

Pašnekovė tikina, kad odontologijos pasaulyje didelių revoliucijų tikrai nėra, viskas, kas nauja – tai ne naujai sukurta, bet patobulinta, pritaikyta sena. Pavyzdžiui, Lietuvoje prieš maždaug septynerius metus atsirado ir plačiai buvo pradėta naudoti nauja nanotechnologija – plombavimo medžiagos su nano detalėmis. Tokia medžiaga, kaip nanojonomeras arba šviesoje kietėjanti plomba, lemia lygesnį plombos paviršių, atsparumą nusidėvėjimui ir beveik negelsta, tokiu būdu suteikdama pacientui kokybiškesnes gydymo sąlygas. Nanotechnologija nuolatos yra tobulinama, nes vis dažniau atrandamos naujos medžiagos, kurios vėliau yra pritaikomos odontologijoje.

Daugybė naujienų ne tik odontologams bus pristatyta  Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO jau šį savaitgalį – rugsėjo 10-12 dienomis čia vyks tarptautinė medicinos paroda „Baltmedica 2015“. Parodoje šiemet dalyvaus per 100 įmonių iš Lietuvos ir užsienio šalių: Latvijos, Estijos, Vokietijos, Šveicarijos, Turkijos, Italijos ir Kinijos.

Šiemet didžiąją parodos dalį sudarys odontologijos bendrovių ekspozicija, kurioje bus galima susipažinti ne tik su produktais ir įranga, tačiau ir su odontologijos paslaugomis bei jų teikėjais. Kitą ekspozicijų dalį sudarys medicinos naujienos: įvairios medžiagos, priemonės ir įranga medicinos įstaigoms ir laboratorijoms, farmacijos produktai, reabilitacijai ir diagnostikai skirta įranga, ligoninių baldai, sterilizavimo, dezinfekcijos, vienkartinio naudojimo bei asmens sveikatos priežiūros priemonės.

Taip pat vyks aktualūs  renginiai, nemokamos specialistų konsultacijos.

Rasa Keliuotytė
LITEXPO rinkodaros ir viešųjų ryšių grupės vadovė
Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO
8-5 2686821, mob. 8 620 81798
r.keliuotyte@litexpo.lt

TAIP PAT SKAITYKITE