Biorythm

Prasideda metus truksianti akcija „Jaunimas”

Pirmadienį prasideda metus truksianti policijos prevencinė akcija „Jaunimas”, skirta kovoti su nepilnamečių ir jaunimo alkoholinių gėrimų vartojimu.

Policijos įstaigos įpareigotos reguliariai organizuoti tikslines priemones, skirtas teisės pažeidimams, susijusiems su nepilnamečių girtavimu, jų įtraukimu girtauti, alkoholinių gėrimų ir tabako gaminių pardavimu nepilnamečiams, bei kitiems teisės pažeidimams, susijusiems su prekyba alkoholiniais gėrimais ir tabako gaminiais, nustatyti ir jų prevencija kaimo vietovėse, pranešė Policijos departamentas.

Per vietos žiniasklaidos priemones pareigūnai ketina kreiptis į gyventojus su prašymu informuoti policiją apie pastebėtus daromus teisės pažeidimus.

Taip pat planuojama organizuoti susitikimus su nepilnamečiais, jų tėvais, vietos bendruomene.

Prioritetas bus teikiamas pareigūnų patruliavimui pėsčiomis tose vietose, kuriose gali būti girtaujama ar svaiginamasi. Pareigūnai įpareigoti principingai reaguoti į šios rūšies pažeidimus, neapsiriboti žodiniais įspėjimais, priimti teisinius sprendimus.

Policijos departamento duomenimis, daugiau nei pusę šiais metais ištirtų nusikalstamų veikų nepilnamečiai padarė grupėse, iš jų beveik du trečdalius – grupėse su suaugusiaisiais, stebimos nepalankios tendencijos, susijusios su pakartotiniu nusikalstamumu.

Per šių metų 9 mėnesius išaiškinti 3476 pažeidimai, susiję su asmenų iki aštuoniolikos metų alkoholinių gėrimų vartojimu ar turėjimu, taip pat girtų nepilnamečių pasirodymu viešosiose vietose.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE