Nobel biocare

Pradedami tarptautiniai mokymai sveikatos apsaugos sistemos valdysenai tobulinti

Bendradarbiaudama su Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) biuru Lietuvoje, Karališkuoju Edinburgo gydytojų koledžu (angl. Royal College of Physicians of Edinburgh) ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ligonine Kauno klinikomis, Sveikatos apsaugos ministerija pradeda mokymus, kuriais siekiama dar labiau efektyvinti Lietuvos sveikatos apsaugos sistemos veikimą, kelti už jos valdyseną atsakingų asmenų kompetenciją ir tokiu būdu prisidėti prie Lietuvos visuomenės sveikatingumo gerinimo. Mokymai truks nuo šių metų spalio iki 2022 m. balandžio mėnesio.

„Mūsų laikmetis ir visos aplinkybės gali pakoreguoti planus – tuo galėjome įsitikinti per pastaruosius metus. Kita vertus, pandemijos situacija išmokė mus ne tik savidisciplinos, bet ir lankstumo, gebėjimo atsirinkti tai, kas svarbiausia, prioritezuoti ir imtis lyderystės“, – teigia sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

PSO Europos regiono biuro direktorius Dr. Hans Kluge pabrėžė, jog konkrečiai šaliai pritaikytos programos yra tarptautinio bendradarbiavimo pasekmė, „leidžianti Europos Sąjungos valstybėms narėms tobulinti valdymo sistemą. Šios programos tikslas – stiprinti lyderystę sveikatos priežiūros institucijose ir įstaigose, skatinti politinį bendradarbiavimą tarp skirtingų institucijų, kas leistų užtikrinti, jog nacionalinėse sveikatos priežiūros įstaigose būtų pateisinami teisėti šalies gyventojų lūkesčiai.“

Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius džiaugiasi Pasaulio sveikatos organizacijos, Edinburgo Karališkojo gydytojų koledžo ir Sveikatos apsaugos ministerijos organizuojamais mokymais.

„Gyvename COVID-19 sukeltos krizės laikotarpiu, be to, ruošiamės Lietuvoje vykdyti asmens sveikatos priežiūros įstaigų reformą. Tai – tinkama proga kalbėti apie geresnį ligoninių valdymą, o teisingiau pasakius – valdyseną. Geros ligoninių valdysenos pagrindiniai tikslai yra geresnės kokybės sveikatos priežiūra pacientams ir skaidresnė bei efektyvesnė ligoninių veikla. Tikiuosi, kad ši mokymo programa, prie kurios organizavimo prisideda ir Kauno klinikos, būtent tam ir pasitarnaus“, – sako prof. habil. dr. R. Jurkevičius.

Karališkasis Edinburgo gydytojų koledžas, profesionalų organizacija, nustatanti klinikinius standartus ir siekianti gerinti bei išlaikyti pacientų sveikatos priežiūros kokybę, šiandien startavusį projektą vertina kaip „tarptautinę programą, sveikatos apsaugos priežiūros specialistams leisiančią įgyti unikalių ir itin vertingų patarimų, prisidėsiančių prie būsimų Lietuvos lyderių, galinčių skatinti pokyčius savo organizacijos ir už jos ribų, ugdymo.“

Mokymus ves ir gerąja patirtimi, kuriant efektyvią sveikatos apsaugos sistemą, dalinsis visame pasaulyje pripažinti specialistai – prof. Paul Gray, prof. John Brown, prof. Michael Deighan, PSO atstovas Tomas Zapata ir kt. Projekto metu bus pristatomos temos, tyrimų rezultatai, kurie buvo parengti ir pritaikyti specialiai Lietuvos sveikatos apsaugos sistemai. Diskusijose tarp Lietuvos ir užsienio specialistų bus aptarti bei palyginti nacionaliniai ir pasauliniai valdymo principai ir tikslai, valdymo kryptis organizacijose, integruotas valdymas, skirtingų organizacijų valdymas ir kt.

TAIP PAT SKAITYKITE