Sebamed

Polinesočiosios rūgštys ir vitaminas E sušvelnina PMS

Polinesočiosios riebiosios rūgštys ir vitaminas E gali moterims žymiai palengvinti priešmenstruacinį sindromą (PMS), rodo Brazilijoje atliktas tyrimas.

Pernambuco federalinio universiteto mokslininkai nustatė, kad kasdien vartojant 1-2 gramus polinesočiųjų riebiųjų rūgščių ir vitamino E, žymiai sušvelnėjo PMS simptomai, o bendrasis cholesterolio kiekis kraujyje nepakito.

Atsitiktinių imčių kontroliuojamas tyrimas apėmė 120 moterų, joms buvo duodama linoleninės, oleino, linoleino ir kitokių polinesočiųjų rūgščių bei vitamino E papildų. Žymus PMS simptomų sušvelnėjimas nustatytas praėjus 3 ir 6 mėnesiams nuo tyrimo pradžios.

Tyrimo ataskaitą paskelbė žurnalas „Reproductive Health”, praneša sciencedaily.com.

Pasak tyrimo vadovo dr. Rocha Filho, PMS poveikis įprastinei moters veiklai ir gyvenimo kokybei gali būti žymus, be to, tai atneša ekonominių nuostolių daugiausia dėl darbo našumo sumažėjimo.

O paprasčiausia kapsulė su svarbiausiomis rūgštimis gali būti labai veiksminga gydymo priemonė, sako dr. R. Filho.

Laikoma, kad apie 75 proc. reprodukcinio amžiaus moterų jaučia PMS simptomus, o 3-8 proc. moterų prieš mėnesines atsiradusi įtampa ir nuotaikos svyravimai labai trukdo normaliam jų darbui ir bendravimui.

Priešmenstruacinis sindromas yra yra psichoneuroendokrininių simptomų kompleksas, jį sušvelninti gali ir sveika bei visavertė mityba.TAIP PAT SKAITYKITE