REXSAN

Pokalbiai apie smurtą šeimoje – ir kino teatrų salėse

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota nacionalinė socialinio saugumo kampanija ir festivalis „Kino pavasaris“ tęsia bendradarbiavimą ir drauge gilinasi į skaudžiausias socialines visuomenės problemas. Šiemet „Kino pavasaris“ pristato net keletą filmų, atliepiančių kampanijos „Už saugią Lietuvą“ temas, o jau kovo 5 d., 19 val., kviečia visus į Vilniuje, kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ vyksiantį išankstinį filmo „Sūnaus globa“ seansą-diskusiją apie saugią aplinką šeimoje.

Statistika rodo, kad Lietuvoje daugiau nei pusė susituokusių porų išsiskiria. Paprastai skyrybos skaudžiau nei suaugusiuosius užgriūva vaikus. Kaip taikiai sutarti dėl vaikų globos, kai nelieka šeimos? Šis klausimas dažnai paliečia ir šeimą sugriovusio smurto, priklausomybių problemas.

Diskusijoje po filmo „Sūnaus globa“ kalbės smurtą patyrusios ir prieglobstį Krizių centre radusios moterys, šiandien jau galinčios garsiai pasakoti apie patirtus išgyvenimus. Susitikime taip pat dalyvaus Vilniaus miesto krizių centro direktorė, artimoje aplinkoje smurtą patiriančių moterų gynėja Nijolė Dirsienė, Paramos vaikams centro įkūrėja, pozityvios tėvystės mokymų pradininkė Lietuvoje, psichologė Aušra Kurienė. Pokalbį moderuos projekto „Normalios bobos eina OUT“ iniciatorė Dovilė Filmanavičiūtė.

Būtent prancūzų režisieriaus Xaviero Legrand‘o „Sūnaus globa“ (angl. „Custody“, pranc. „Jusqu’à la garde“) šiemet tampa ir festivalio „Kino pavasaris“ atidarymo filmu. Ši sukrečianti psichologinė drama pasakoja apie tėvų kovą dėl nepilnamečio sūnaus globos. Meistriška, įtempta istorija primena žiūrovui apie visuomeniškas, gyvybes gelbstinčias pareigas.

„Prancūzijoje kas dvi su puse dienos viena moteris miršta nuo savo vyro rankos. Dažniausiai tokia tragedija įvyksta prieš ar po to, kai prasideda skyrybų procesas. Tokių situacijų kiekvienas atrasime ir savo kaimynystėje, kiekvienas galime prisidėti, kad jų būtų kuo mažiau arba visai neliktų. „Sūnaus globa“ tik įrodo, kad labai daug kas priklauso nuo mūsų pilietinės pozicijos – likti pasyviais stebėtojais ar prisiimti atsakomybę ir pasiūlyti pagalbą“, – įsitikinęs diskusijai besiruošiantis festivalio „Kino pavasaris“ vykdomasis direktorius Algirdas Ramaška.

Dramos „Sūnaus globa“ išankstiniai seansai kovo 5 d., 19 val., taip pat vyks Kaune ir Klaipėdoje. Bilietai į seansą – http://bit.ly/2FR2U4R.

Prie kampanijos „Už saugią Lietuvą“ prisijungęs „Kino pavasaris“ kviečia ir į kitus jautrias bei skaudžias šeimos problemas nagrinėjančius filmus: „Ką žmonės pasakys“ („What Will People Say“, rež. Iram Haq), „Vienintelis vaikas“ („Last Child“, rež. Shin Dong-seok), „Kvėpavimas į marmurą“ (Giedrės Beinoriutės ekranizacija pagal Lauros Sintijos Černiauskaitės romaną), „Tyli naktis“ („Silent Night“, rež. Piotr Domalewski).

 

TAIP PAT SKAITYKITE