Nobel biocare

Per 170 D. Britanijos kompanijų prisijungė prie sveikos gyvensenos susitarimo

Daugiau nei 170 Didžiosios Britanijos kompanijų, įskaitant didžiuosius mažmeninės prekybos tinklus, pasirašė vadinamąjį „atsakomybės susitarimą”, kuriuo siekiama skatinti sveikesnę gyvenseną, informuoja BBC naujienų tarnyba.

Šio susitarimo detalės bus paskelbtos vėliau, tačiau jau dabar žinoma, kad į valgiaraščius numatoma įtraukti informaciją apie patiekalų kaloringumą, gėrimų etiketėse ketinama skelbti smulkesnę informaciją. Tokiais savanoriškais susitarimais Anglijoje siekiama paskatinti fizinį žmonių aktyvumą, keisti valgymo, gėrimo, sveikatos tausojimo ir elgesio pokyčius. Vyriausybė mano, kad tokiu požiūriu bus pasiekta daugiau nei įstatymais.

Numatoma, kad iki 2013 metų 80 procentų alkoholinių gėrimų etiketėse bus skelbiama informacija apie gėrimų kaloringumą. Šiuo metu tokia informacija skelbiama tik 15 procentų gėrimų etiketėse.

Kalbėdamas prieš paskelbiant „atsakomybės susitarimą” Britanijos sveikatos reikalų sekretorius Endriu Lenzlis (Andrew Lansley) sakė: „Verslas sutiko imtis priemonių savanoriškai. Alternatyva yra įstatymai ir jų derinimas su Europos Sąjunga, o tai užtruktų metus. Mes norime padaryti daugiau ir greičiau.”


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE