REXSAN

Pažinčių skelbimai: paklausiausios tarp vyrų – vienišos mamos

Lietuvą sukrėtusi istorija, kaip internetu su vaikinu susipažinusi trylikametė išsirengė į tragedija virtusį akląjį pasimatymą, nieko nepakeitė: pažinčių skiltys lūžta nuo skelbimų. Juose – ne paauglių, o jaunų mamų bumas.

Koziris – vaikas

Interneto pažinčių svetainės, radijo laidos, siūlančios artimą sielą rasti išsiuntus kelis SMS, sufleruoja: norint greitai ir be didelių pastangų rasti širdies ar gyvenimo draugą, šiandien reikia auginti vaiką.

„Jauna vieniša mamytė ieško draugo” ir „Vyras ieško jaunos mamytės” – tokio pobūdžio skelbimai šiuo metu patys populiariausi.

„Ieškau išsiskyrusios, simpatiškos vienišos mamytės”, – radijo stoties laidos „SMS karštoji linija” vedėjas perskaitė trisdešimtmečio kauniečio pageidavimą. Po keliolikos minučių pasigirdo atsakas: „Aukšta, jauna, liekna mamytė ieško vyresnio vyro.”

Kur slypi jaunų mamyčių populiarumo priežastis? Kodėl kaip tik jos šiuo metu pačios geidžiamiausios tarp pažinčių ieškančių vyrų ir kodėl pačios masiškai tapo aktyviomis ieškotojomis?

Sunkmečio bruožas

Pasirodo, faktas, kad moteris, ypač jauna, viena augina vaiką, tapo masalu, pritraukiančiu vyriškosios lyties dėmesį.

„Jaunos mamytės ypač išpopuliarėjo ekonominio nuosmukio laikotarpiu”, – ryškėjančią tendenciją patvirtino ketverius metus laidas radijo stotyje „Tau” vedantis Darius Giedraitis.

Jis tikina, kad jaunų mamyčių bumas pažinčių skelbimuose – visiškai nauja tendencija, išryškėjusi sunkmečius.

„Anksčiau, – prisiminė radijo darbuotojas, – beveik kiekvienas arba bent jau kas antras vyras pabrėždavo, kad jaunos mamytės nesivargintų ir savo draugystės nesiūlytų.”

Vyrai bijo reikalavimų

Kodėl jaunos kaunietės, vienos auginančios atžalas, tapo tokios geidžiamos? „SMS karštosios linijos” vedėjui D.Giedraičiui, vakarais perskaitančiam bent keliolika tokio pobūdžio skelbimų, susidarė įspūdis, kad nemaža dalis vyrų tiki, jog jaunos mamytės yra labiau subrendusios nei jų bendraamžės ir kelia mažesnius reikalavimus vyrams.

„Pažinčių ieškančios mamos žino, ko nori, ir jų pageidavimai – gana konkretūs”, – apibendrino radijo laidų vedėjas.

Jis pastebėjo, kad atžalas sūpuojančios kaunietės ypač patrauklios vyrams nuo 28-erių. Viena galimų priežasčių – didesnė tikimybė, kad moteris, viena auginanti vaiką, netrokš rimtų santykių ir dažniau sutiks su įvairiais vyrų pasiūlymais.

Ne visi siūlo remti

Kelias savaites pažinčių skelbimus internete ir radijo laidose analizavę „Kauno dienos” žurnalistai atliko eksperimentą.

Norint surasti kaunietį, ieškantį jaunos mamos, ilgai vargti neteko. Vyras sutiko bendrauti žinutėmis.

„Ieškau jaunos mamos, nes ji jau turi kuo rūpintis ir nevaržys mano laisvės. Mane domina neįpareigojantys santykiai”, – savo pasirinkimą, kad ir su rašybos klaidomis, motyvavo kaunietis.

Galima teigti, kad ne visi vyrai, ieškantys jaunų mamų, tikisi sandorio: aš tave paremsiu, tu man atsilyginsi. Prakalbus apie finansinę paramą vienišai vaiką auginančiai mamai, Laimio vardu prisistatęs jaunas vyras pritrūko žodžių: „Neturiu ir aš tų pinigų. Vos pačiam užtenka.”

„Ieškau tik rimtiems santykiams, bet aistringos. Aš buvau vedęs, išsiskyriau, auginau jos vaiką, tad nieko prieš susirasti jauną mamytę”, – per kelias minutes savo gyvenimo istoriją klojo 29-erių Andrius. Paklaustas apie finansinę paramą, vaikinas kiek sutriko: „Nesupratau? Hm, finansiškai… Tai kad aš tavęs net nemačiau.”

Ieško draugo ir vyro

Kalbintos jaunos mamytės tikino, kad pirmiausia ieško meilės ir draugo, o finansinė vyro padėtis esą joms nerūpi. Regis, kai kurios jaunos mamos išties jaučiasi vienišos ir, pasitelkusios pažinčių skelbimus, rizikingai, bet atkakliai ieško ne rėmėjo, bet būtent gyvenimo draugo.

„Jeigu tu man patiksi – viskas bus gerai. Pinigai nėra svarbiausia”, – rašė viena kaunietė. „Man paramos nereikia, – tiesiai paaiškino išsiskyrusio jauno vyro ieškanti kaunietė, auginanti vaiką. Paaiškėjo, jai svarbiausia, kad naujas draugas ją pamiltų: – Na, jei tik lova domina, tai man netinka.”

Atvejai, kad jauna mama viešame eteryje ieškotų rėmėjų – labai reti. Tiesa, radijo laidų vedėjas pripažino, kad apie ieškomą finansinę paramą pranešimų radijo stotyje išgirsite retai jau vien todėl, kad tokias žinutes vedėjai redaguoja.

„Jauną mamytę domina simpatiškas ir pasiturintis vaikinas”, „Ieškau finansinės paramos. Nepasigailėsi”, – norintieji paremti jauną moterį tokių skelbimų turėtų ieškoti internete.

Piršlybos eteryje

Jau pusmetį D.Giedraitį stebina tai, kad nemažai 26–27 metų kauniečių domina anaiptol ne vienos nakties nuotykiai: jie iškart siūlo gyventi kartu arba tuoktis.

Regis, vieši skelbimai tapo nauja svetimėjančios visuomenės piršlybų tendencija.

„Stebėtinai daugėja vyrų skelbimų, kuriuose siūloma gyventi kartu. Šiuo metu ypač populiarūs konkretūs skelbimai, kad nereikėtų gaišti laiko ir tektų mažiau terliotis su netinkamais partneriais, tad pasiskelbęs žmogus iškart informuoja, kad nori kurti šeimą”, – pasakojo pažinčių laidą vedantis D.Giedraitis.

Internete pastaruoju metu pagausėjo ne tik meilės ar finansinės paramos ieškančių mamų skelbimų, tačiau ir vyrų bei moterų pageidavimų rasti tos pačios lyties partnerius. Tiesa, daugelis kalba tik apie seksualinius santykius ir norą patirti neįprastų potyrių.


Tomas Lagūnavičius


Socialinių mokslų daktaras psichologas

Vyrai vienišų mamų gali ieškoti dėl kelių priežasčių – pradedant ekonominiu lygmeniu (jauna mama gauna pašalpas), baigiant tuo, kad galbūt vyrui patinka mylėtis su gimdžiusiomis moterimis.

Ieškoti jaunos mamytės yra populiaru tarp vyrų, kurie grįžo iš įkalinimo įstaigos, nes tokiu būdu jiems lengviau adaptuotis visuomenėje, be to, vienišos moterys, auginančios vaikus, kelia mažesnius reikalavimus.

Žinoma, neįpareigojantiems santykiams paprasčiau rasti moterį, kuri neturi „aukštos vertės” – laisvės, nepriklausomybės. Vaikas pririša.

Tokių pažinčių ieškantis vyras neturėtų pamiršti, kad jei partnerių nesieja finansiniai ryšiai (atlygis už paramą), tai moteris anksčiau ar vėliau pareikalaus pasirūpinti vaiku ir ja. Žinoma, jei tokie susitikimai yra būtent dėl atlygio, paramos, tuomet tai nuo pat pradžių tampa sandoriu.

Internete sunkmečiu tapo ypač populiaru ieškoti pažinčių už paslaugas, tikintis finansinės paramos. Šiuo metu situacija tokia, kad užuot sprendusios materialines problemas socialiai labiau priimtinais būdais, dabar, nematydamos kitos išeities, moterys, tiesiai arba užuolankomis siūlo seksualines paslaugas.

Laikas tapo vertybe, todėl vis dažniau atsiranda skelbimų, kur moterys tiesiai šviesiai dėsto savo poziciją: ieško finansinės naudos. Moterys iškart apibrėžia savo interesų ratą, kad atkristų netinkami kandidatai.

Pasikeitus ekonominei situacijai, tokių skelbimų sumažės. Kol kas gyvename visuomenėje, kurioje vartotojiškumas labai stiprus.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE