Walmark

Neoperuojamus auglius gydantis CyberKnife radiochirurgijos centras Latvijoje švenčia pirmąjį jubiliejų

Prieš metus atidarytas SRC Sigulda centras vis dar yra vienintelis robotinės radiochirurgijos centras gerybinių ir piktybinių auglių gydymui Baltijos šalyse. Čia gydytojas-robotas įveikia net labai sunkiai pasiekiamus ar chirurgiškai neoperuojamus auglius, esančius galvos, nugaros smegenų srityse, judančiuose organuose ir pan. Technologijų dėka išsaugomi sveiki aplinkiniai audiniai ir išvengiama sunkių komplikacijų. Gydymas beskausmis ir ambulatorinis. Ši unikali gydymo įstaiga mini vienerių metų sukaktį.

Nors centras vis dar žengia pirmuosius žingsius, tačiau jie – išties dideli. CyberKnife robotas kvalifikuotų specialistų rankose radiochirurgijos procedūras jau atliko daugiau nei 50 pacientų – tarp jų 9 pacientams iš Lietuvos.  Apie didžiulį poreikį byloja per pirmuosius darbo metus dėl gydymo gautos daugiau nei 500 elektroninių užklausų iš Latvijos, Lietuvos, Estijos, Rusijos, Ukrainos, Baltarusijos ir Suomijos, Azerbaidžano, Norvegijos, Rumunijos, Airijos, Didžiosios Britanijos ir net Brazilijos.

„Šiuo metu mūsų pacientų skaičius viršija penkiasdešimt. Per pirmuosius metus susipažinome su daugeliu naujų indikacijų ir pagrįstai su pasididžiavimu galime pasakyti, kad esame pasirengę atlikti bet kokią radiochirurgijos procedūrą taip pat profesionaliai, kaip ir radiochirurgijos centruose Vokietijoje, Italijoje ar Amerikoje. Šiuo metu mes galime imtis gydyti bet kokį pacientą, jei tik jo atveju taikytina stereotaksinė radiochirurgija”, – pasiekimais džiaugėsi SRC SiguldaRadiochirurgijos centro vadovas Maris Skromanis.

Antrųjų darbo metų tikslai – dar didesni

Prieš metus SRC Sigulda centras siūlė stereotaksinės radiochirurgijos paslaugas tik nuo galvos auglių kenčiantiems pacientams. Dabar centro specialistai džiaugiasi, kad  gydomų ligų spektras daug platesnis: gydytos stuburo metastazės, tologiniai kraujagyslių dariniai,  atlikta unikali uvealinę melanomą gydanti procedūra, radiochirurginės procedūros taikytos metastazėms galvos smegenyse, pašalinti augliai krūties, plaučių, prostatos ir inkstų vėžio atvejais, gydytos itin mažos metastazės, pradėta hipofrakcionuota prostatos radiochirurgija pacientams, sergantiems pirmos arba antros stadijos prostatos vėžiu, pradėtos nedidelių pirminių auglių, kitur lokalizuotų auglių metastazių, taip pat limfmazgių, kuriuose aptikta auglio ląstelių, radiochirurgijos procedūros tais atvejais, kai radiochirurgijos procedūra sinchronizuojama su kvėpavimu.

Gydo sudėtingiausius auglius ir nedaro klaidų

Pasak gydytojo onkologo radioterapeuto, Nacionalinio vėžio instituto Išorinės spindulinės terapijos skyriaus vedėjo dr. Dariaus Norkaus, radiochirurgija – tai pats tiksliausias bei preciziškiausias išorinės spindulinės terapijos metodas, leidžiantis per trumpą laiką labai didele jonizuojančių spindulių doze apšvitinti labai tiksliai apibrėžtą taikinį paciento kūne. Tas taikinys – tai dažniausia piktybinis arba nepiktybinis navikas, o radiochirurgijos tikslas – jį sunaikinti ir tai padaryti neskausmingai, be chirurginės invazijos, bendrinės nejautros bei gulėjimo ligoninėje.

„Robotinė radiochirurgija CyberKnife – tai vienas pažangiausių šios srities metodų. Tai vienintelis vien radiochirurgijai sukurtas linijinis greitintuvas, galintis gydyti ne tik galvos, bet ir viso kūno navikus.  Unikali roboto konstrukcija leidžia į naviką paciento kūne nusitaikyti šimtais krypčių ir išvengti greta esančių sveikų organų ir audinių apšvitinimo per didele doze. Lietuvoje radiochirurgijos galimybės kol kas yra ribotos, todėl, Latvijoje įsikūrus SRC Sigulda Radiochirurgijos centrui, netrukus pradėjau su juo bendradarbiauti ir Lietuvoje konsultuoti pacientus”, – apie pirmuosius sėkmingo darbo metus švenčiančio centro galimybes aiškino daugiau nei 15 metų onkologu radioterapeutu dirbantis dr. D. Norkus.

Pasak SRC Sigulda Radiochirurgijos centro vadovo M. Skromanio, „Technika meistriškose specialistų rankose gali daryti stebuklus, tačiau svarbiausias dalykas yra gydytojo skirtas laikas pacientui, įsigilinimas į kiekvieną situaciją ir gebėjimas suprasti paciento poreikius”.

Daugiau informacijos apie SRC Sigulda gydymo centrą – http://cyberknife-sigulda.com.

TAIP PAT SKAITYKITE