Gudručio vaistinė

Mažas ligonis – milžiniška atsakomybė: 25 metai pirmajam mažiausiųjų pacientų intensyviosios terapijos skyriui Lietuvoje

Atvirų durų valanda žiniasklaidos atstovams – 2015 m. gegužės 8 d. 12-13 val. Neonatologijos centre (Santariškių g. 7).
Susitikimo metu 12-13 val. :
* pokalbis su Neonatologijos centro vadovu dr. Arūnu Liubšiu, gydytoja konsultante prof. Nijole Drazdiene ir gydytojais bei slaugytojomis Neonatologijos centro auditorijoje.
* tėvelių, kurių vaikai buvo gydomi šiame skyriuje, ir pačių šio skyriaus pacientų, dabar jau dirbančių, sėkmingų žmonių, gyvai papasakotos istorijos.
*Apsilankymas Naujagimių intensyviosios terapijos ir Neišnešiotų naujagimių skyriuose.
Dėl fotografavimo ir filmavimo kontaktinis asmuo – Jolanta Normantienė, atstovė ryšiams su visuomene, 865622660.
________________________________________________________________________________
Prieš 25 metus Vaikų ligoninėje buvo įkurtas pirmasis Lietuvoje devynių lovų Naujagimių intensyviosios terapijos skyrius, kuriame kasmet gydoma apie 300 ypač sunkios būklės naujagimių. Kaip prisimena šio skyriaus įkūrėjas, dabar Vaikų ligoninės Neonatologijos centro vadovas gydytojas neonatologas dr. Arūnas Liubšys, iki tol naujagimiai buvo gydomi kartu su vyresniais vaikais, kol buvo įsitikinta, kad patiems mažiausiems pacientams būtinos ypatingos sąlygos, kad jie serga kitomis nei vyresni vaikai ligomis, kad jų gydymui būtina kita įranga, kitokia slauga ir priežiūra“.
Nuo pat pirmųjų gyvavimo metų skyrius tapo visiškai naujos ir jaunos pediatrijos atšakos – naujagimių intensyviosios terapijos lyderiu. Čia buvo ir tebėra diegiamos naujausios gydymo technologijos, gydomi ir slaugomi sunkiausiai sergantys išnešioti ir neišnešioti naujagimiai iš visos Lietuvos. Čia kasmet naujagimiams atliekama apie 80-100 įvairių operacijų. Didelę dalį pacientų sudaro labai mažo (mažiau nei 1500 g) arba ypač mažo (mažiau nei 1000 g) svorio naujagimiai, iš kurių naujausių medicinos technologijų, gydytojų ir slaugytojų profesionalumo ir tėvų meilės ir kantrybės pastangomis išgyvena daugiau nei 90 proc. mažylių.  Savotiškas rekordas: mažiausias išgyvenęs pacientas tesvėrė 420 gramų…
Šiandien skyrius aprūpintas naujausia modernia stebėjimo ir gydymo įranga, jame dirba pasišventę patyrę medikai, dauguma jų čia triūsia beveik nuo pat skyriaus įkūrimo dienos. Čia ne tik mažieji pacientai gauna šiuolaikišką gydymą, kartu skyrius yra ir medicinos studentų, rezidentų mokymo bazė, gydytojų profesinio tobulinimosi vieta. Skyriaus medikai yra įvairių tarptautinių mokymo programų, skirtų neonatologams ir naujagimių slaugytojams, organizatoriai ir aktyvūs dalyviai Uzbekijoje, Kazachijoje, Kirgizijoje, Tadžikijoje, Turkmėnijoje, Azerbaidžane, Rusijoje ir kitose šalyse.
Daugiau informacijos:
Vaikų ligoninės, viešosios įstaigos Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filialo
atstovė ryšiams su visuomene
Jolanta Normantienė
el.p. jolanta.normantiene@vuvl.lt Tel. (8 5) 272 05 35, mob. tel. 8 656 22660, www.vaikuligonine.lt

Gitana Letukienė
Vyriausioji specialistė ryšiams su visuomene
VUL Santariškių klinikos
8 5 236 50 97; 8 6 55 19 339
gitana.letukiene@santa.lt

TAIP PAT SKAITYKITE