Gudručio vaistinė

Lietuvos pašto darbuotojai sėkmingai dalyvavo sveikatos stiprinimo programoje

Rūpindamasis darbuotojų sveikata, Lietuvos paštas kartu su Vilniaus visuomenės sveikatos biuru įgyvendino programą „Darbuotojų sveikatos stiprinimas“, kurios metu darbuotojai įgijo tiek teorinių, tiek praktinių žinių apie sveikesnį ir aktyvesnį gyvenimo būdą.

„Siekdami paskatinti darbuotojus labiau rūpintis savo sveikata, įsitraukėme į sveikatos stiprinimo programą, kurios metu įvairių sričių specialistai dalijosi žiniomis apie sveiką mitybą ir aktyvų laisvalaikį, kaip suvaldyti stresą ir atsipalaiduoti po sunkios darbo dienos ir pan.

Matome, kad ši programa turėjo realią įtaką mūsų darbuotojų sveikatai, todėl dar šiemet panašios sveikatos stiprinimo programos bus įgyvendintos Klaipėdoje, Panevėžyje ir Šiauliuose“, – kalbėjo Lietuvos pašto generalinė direktorė Lina Minderienė.

Sveikatos stiprinimo programoje nuo pavasario iš viso dalyvavo apie 200 sostinėje dirbančių Lietuvos pašto darbuotojų. Programos metu Lietuvos pašto darbuotojai galėjo nemokamai pasitikrinti savo fizinę būklę, dalyvauti įvairiose paskaitose apie sveiką mitybą ir aktyvų gyvenimo būdą, mankštą darbo vietoje, o teorines žinias papildė praktiniai užsiėmimai – šiaurietiško ėjimo, pilates treniruotes.

Sveikatos stiprinimo programą Lietuvos pašte įgyvendinusio Vilniaus visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo vyr. specialistė Ala Cholopova tikisi, kad sekdamos Lietuvos pašto pavyzdžiu ir daugiau šalies bendrovių didesnį dėmesį skirs savo darbuotojų savijautai darbo vietoje ir sveikatos gerinimui.

„Vis daugiau gyventojų dirba sėdimą darbą, todėl jų fizinis aktyvumas labai sumažėjęs, dėl to vėliau atsiranda įvairių negalavimų – ilgalaikis nuovargis, akių, galvos, nugaros skausmai. Norint to išvengti, svarbu trumpų pertraukėlių metu atlikti pratimus, skirtus nuovargio prevencijai ir darbingumo gerinimui. Kaip tą padaryti, būtent ir mokome šioje sveikatos stiprinimo programoje“, – sakė A. Cholopova

Kad ši programa turėjo teigiamos įtakos Lietuvos pašto darbuotojų sveikatai, parodė ir atlikta darbuotojų apklausa. Prieš dalyvaujant sveikatos stiprinimo programoje tik 13 proc. apklaustųjų darbuotojų savo sveikatą įvertino „gerai ir labai gerai“. Dažniausiai darbuotojai skundėsi lėtiniu nuovargiu (51 proc.), galvos (45 proc.) ir akių skausmais (36 proc.), virškinimo problemomis (22 proc.) ir miego sutrikimais (20 proc.).

Pasibaigus „Darbuotojų sveikatos stiprinimo“ programos laikotarpiui, savo sveikatą vertinančių „gerai“ išaugo iki 33 proc., o 80 proc. Lietuvos pašto darbuotojų patikino, kad jaučia sveikatos pagerėjimą programos vykdymo laikotarpiu.

Akcinė bendrovė Lietuvos paštas – tankiausią pašto paslaugų teikimo vietų tinklą turinti bendrovė Lietuvoje. Lietuvos paštas teikia pašto, logistikos ir finansinio tarpininkavimo paslaugas.

Aurelija Jonušaitė
Atstovė spaudai
AB Lietuvos paštas
8 5 236 1220; Mob. 8 652 03 234
a.jonusaite@post.lt

TAIP PAT SKAITYKITE