REXSAN

Lietuvoje nuo gripo mirė jau septyni žmonės, gripo epidemiją paskelbė ir Šiauliai

Praėjusią savaitę nuo gripo mirus dviem senolėms, šios ligos aukų skaičius Lietuvoje išaugo iki septynių, pranešė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC).

ULAC duomenimis, praėjusį pirmadienį ir trečiadienį nuo gripo mirė 74 metų kaunietė ir 88 metų vilnietė. Kauno gyventoja į ligoninę buvo paguldyta sausio 11-ąją, o Vilniaus gyventoja sirgo nuo sausio 6 dienos.

Anot centro, epidemiologinis tyrimas tęsiamas, informacija tikslinama.

Tyrimai patvirtino, kad anksčiau penki nuo gripo mirę žmonės buvo užsikrėtę A (H1N1) virusu, pernai sukėlusiu pandemiją.

Pirmasis mirties nuo gripo atvejis šį sezoną Lietuvoje užregistruotas paskutinę praėjusių metų dieną – mirė 27 metų vyras. Jis buvo paguldytas į ligoninę ne dėl gripo, o dėl kitų lėtinių ligų.

Praėjusios savaitės duomenimis, sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Lietuvoje smarkiai išaugo ir priartėjo prie epideminio lygmens. Sergamumo rodiklis siekia 96,5 atvejo iš 10 tūkst. gyventojų.

Gripo epidemiją jau yra paskelbusios keturios savivaldybės – Kauno miesto, Prienų, Šiaulių ir Varėnos rajonų, dar keturios savivaldybės ketina tai padaryti. Tai Klaipėdos miesto ir rajono, Kėdainių rajono bei Marijampolės savivaldybės.

Šiaulių visuomenės sveikatos centro duomenimis, trečiąją sausio savaitę sergamumas gripu ir ūmiomis virusinėmis kvėpavimo takų infekcijomis (ŪKVTI) buvo 139 atvejai iš 10 tūkst. gyventojų.

Kadangi epideminis lygis išlieka, Šiaulių miesto savivaldybei rekomenduota skelbti gripo epidemiją. Epidemija Šiauliuose skelbiama nuo antradienio.

Daugėja sergančiųjų ir kituose Šiaulių apskrities rajonuose. Daugiausiai sergančiųjų Radviliškio ir Joniškio rajonuose, tačiau sergamumas epidemijos lygio dar nepasiekė.

Vidutiniškai Šiaulių apskrityje užfiksuoti 93 atvejai 10 tūkstančių gyventojų. Apie 72 proc. visų sergančiųjų gripu ir ūmiomis virusinėmis kvėpavimo takų ligomis sudaro vaikai.

Gripo epidemija skelbiama, kai gripo ir ŪVKTI atvejų skaičius per savaitę pasiekia 100 atvejų iš 10 tūkst. gyventojų, o gripas sudaro apie 30 proc. susirgimų.

Kai kurios savivaldybės epidemiją skelbia nelaukdamos, kol gripas sudarys trečdalį susirgimų, bet atsižvelgia visuomenės sveikatos specialistų rekomendacijas ir į kitus rodiklius, pavyzdžiui, kokiu tempu auga sergamumas.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE