Rawpowders

Lietuviai vengia burnos skalavimo skysčių

Burnos skalavimo skysčiai tik pradeda įsitvirtinti Lietuvos rinkoje. Reguliariai šį skystį naudoja vos daugiau nei 5 proc. lietuvių.

Pagal burnos skalavimo skysčių pardavimus Lietuva yra vienoje paskutiniųjų vietų Europoje – 2010 m. buvo išleidžiami 0,75 Lt vienam žmogui. Tai yra 13,5 karto mažiau negu išleidžia britai, 11 kartų mažiau negu Italijos gyventojai ir 5 kartus  negu vokiečiai.

Lenkija, Latvija ir Estija taip pat lenkia Lietuvą pagal burnos skysčių vartojimą. Lenkai burnos skalavimo skysčiams vidutiniškai išleidžia dvigubai daugiau nei lietuviai. O latviai bei estai atitinkamai 18,4 ir 24,8 proc. daugiau nei Lietuvos gyventojai.

Pasak gydytojo periodontologo Arūno Rimkevičiaus, Lietuvoje yra gajus stereotipas, kad norint išsaugoti sveiką burnos ertmę ir dantis, užtenka kasdien valytis dantis šepetėliu su dantų pasta. Tačiau ši priemonė nepadeda sunaikinti visų bakterijų, kurios sukelia dantenų uždegimus ir pažeidimus, nemalonų burnos kvapą ir apnašų susidarymą.

Pasak A. Rimkevičiaus, kasdieninis burnos skalavimo skysčių naudojimas kartu su dantų valymu bei dantų siūlu ir reguliarūs profilaktiniai vizitai pas odontologus sumažina galimybę susirgti dantų arba dantenų ligomis kelis kartų.TAIP PAT SKAITYKITE