REXSAN

Labdaringo bėgimo organizatorė: „Yra ir kitų baisių ligų, ne tik vėžys“

Daugelis studentų naujus mokslo metus pasitiko nerūpestingai švęsdami rugsėjo pirmąją. Tačiau Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) pirmakursei Barborai Jasiukaitytei rudens pradžia – pats darbų įkarštis, nes mergina yra viena iš rugsėjo 5 d. Vingio parke vyksiančio labdaringo bėgimo, kuriame siekiama surinkti pinigų sergančio berniuko gydymui, organizatorių.

Dešimtmečiui Justui Rudokui diagnozuota Diušeno raumenų distrofija ir jam yra reikalingi 200 tūkst. eurų – tiek kainuoja vaistai, kurie galėtų sušvelninti arba sustabdyti ligą. Diušeno raumenų distrofija priklauso progresuojančių ligų grupei, ja sergančiųjų raumenys silpsta, sutrinka eisena, kvėpavimas, širdies veikla.

Pagrindinė problema, su kuria susidūrė bėgimo organizatoriai – ligos retumas. „Mūsų šalyje labai „populiari“ liga yra vėžys, o tuo tarpu Diušeno raumenų distrofija – itin reta paveldima liga. Todėl ieškant rėmėjų ir norinčiųjų prisidėti labai dažnai tenka išgirsti atsakymą „ne“, – pasakojo VGTU Statybos fakulteto Nekilnojamo turto vadybos pirmakursė. Ji pastebėjo, kad daugiausia palaikymo iniciatyva sulaukia iš žmonių, kurie turi vaikų, ir suvokia, ką reiškia būti sergančios atžalos tėvu.
Dėl tokios priežasties VGTU studentė akcentavo, kad be lėšų rinkimo, akcija turi ir kitą tikslą: „Norime atkreipti dėmesį į tai, kad be vėžio yra ir kitų baisių ligų, kuriomis serga vaikai. Ne tik piniginė auka, bet ir žinios apie bėgimą skleidimas, pasidalijimas informacija apie renginį socialiniuose tinkluose yra labai svarbūs, nes tai irgi yra reakcija“.

Bėgimas vyks rugsėjo 5 d. 12 val. Vilniaus Vingio parke. Jį inicijavęs „Bėgimo klubas“ ragina už simbolinę vieno euro ar didesnę auką bėgti 3 arba 6 kilometrus, o nebėgiojantiems – tiesiog apeiti 1 kilometro garbės ratą. Organizatoriai šią akciją vadina „Bėgimu už gyvybę“.

Dalyvio mokestis – savanoriška auka nuo 1 euro. Jį organizatoriai prašo pervesti į „Justo paramos fondą“:
AB „Šiaulių bankas“ LT457180000003700898   SWIFT:CBSBLT26
Gavėjas: Labdaros ir paramos fondas „Justo paramos fondas“ nurodant „Starto mokestis bei dalyvio vardas, pavardė“.
Registracija bus galima ir bėgimo dieną Vingio parke.

Daugiau informacijos „Justuko galiūnų klubo“ Facebook grupėje:

https://www.facebook.com/groups/477957672370367/?fref=ts

Audronė Vilčiauskienė
Ryšių su visuomene vadovė
Vilniaus Gedimino technikos universitetas
(8 5) 274 5030
press@vgtu.lt

TAIP PAT SKAITYKITE