Lapkričio 8 dieną sostinėje vyko konferencija, skirta priklausomybių problemoms nagrinėti. Kadangi Lietuva pirmauja pagal suvartojamo alkoholio kiekį visame pasaulyje, didžiausias dėmesys skirtas alkoholizmo problemai. Renginio metu pristatytas ir trumpametražis Nerijaus Širvio režisuotas filmas „Maksimalistas“, kuriame analizuojami įvairūs alkoholizmo aspektai.
Naujausi Tarptautinės ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos tyrimai atskleidė, kad Lietuvoje per metus vienam gyventojui tenka net 14 litrų alkoholio. Šis rodiklis – didžiausias visame pasaulyje. Liūdinančią mūsų šalies statistiką patvirtina ne tik suvartojamo alkoholio kiekis, bet ir neblaivių asmenų vykdomi nusikaltimai ir sukeltos nelaimės, neretai virstančios tragedijomis.
Renginio organizatoriaus psichoterapeuto Mariaus Gabrilavičiaus teigimu, „daugelis skaudžių nelaimių, tokios, kaip neseniai įvykdytos Kražių žudynės ar neblaivių automobilių vairuotojų siautėjimas keliuose, yra akivaizdus įrodymas, kad alkoholio vartojimas veda tik viena kryptimi – ne tik savęs, bet ir kitų sunaikinimą bei žalojimą“. Apie tai po Lietuvą sukrėtusių įvykių prakalbo ir sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė, viešai ėmusi svarstyti priverstinio gydymo nuo alkoholizmo galimybes.
Pasak M. Gabrilavičiaus, pasivadinusio M. G. Maksimaliečio pseudonimu, absoliutus alkoholio vartojimo atsisakymas yra racionaliausias alkoholizmo problemos sprendimas, o saikingas alkoholio vartojimas yra tik savęs apgaudinėjimas. „Didelė problema, kylanti siekiant atsisakyti alkoholio ar kitų narkotinių medžiagų yra ta, kad žmogus yra pasimetęs ir nežino, kaip tai padaryti. Paprasčiausiai nustoti gerti gali būti sunku tiek psichologiškai, fiziškai. Tada būtina kreiptis į specialistus – detoksikuoti savo organizmą, reabilituotis, koduotis, konsultuotis su psichologais ar psichoterapeutais, kurie tikrai gali sėkmingai pagelbėti kovoje su priklausomybėmis. Reikia suvokti, kad alkoholizmo atveju be kitų pagalbos išbristi yra labai sunku. Manau, kad nepakankamai apie priklausomybių žalą šviečiama ir visuomenė. Žmonės toliau vartoja alkoholį, todėl vyksta nelaimės – griūna karjeros, šeimos, gyvenimai, žalojama sveikata, vyksta nusikaltimai. Kol viešojoje erdvėje matysime tiek tolerancijos alkoholiui, jo problematika nebus sureikšminama. Turėtume daugiau dėmesio skirti blaivybės praktikai ir nebijoti ieškoti išeičių iš priklausomybių liūno“ – teigia specialistas.
Daugiau informacijos suteiks: M.G.Maksimalietis, e.paštas: help@maksimalietis.co.uk, mob.: +37065025271