Nobel biocare

Kodėl vyresnio amžiaus moterys vis dažniau renkasi aukštakulnius?

Moterys, įžengusios į šeštąją dešimtį, vis dažniau renkasi aukštakulnius. Beveik trys ketvirčiai vyresnių nei 50-ties  moterų jaučiasi žavios, avėdamos aukštakulnius.

Kaip praneša dailymail.co.uk, moterys aukštakulnius renkasi vien todėl, kad seka to paties amžiaus aktorių išvaizdos ir stiliaus pokyčius. Pradžią tokiam garbaus amžiaus moterų puošnumui davė aukštakulnių mėgėjos 66 –erių Helen Mirren bei 73 –erių Jane Fonda.

Tyrimo autorė Emma Soames teigia, kad vyresnio amžiaus moterys pastaruoju metu vengia batų be pakulnės ir mėgsta atrodyti stilingai bei rūpinasi savo išvaizda.

Tokiam moterų pasirinkimui įtakos turi ir tokie serialai kaip „Seksas ir miestas”, kuriame aukštakulniai batai yra garbinami.

Apklausus 4,4 tūkst. moterų paaiškėjo, kad jos vengia itin aukštų kulniukų. 73 proc. moterų renkasi vidutinio aukščio pakulnę. Likusios moterys renkasi šiek tiek aukštesnę pakulnę. Tik 2 proc. moterų ryžtųsi autis aukštesnius nei 10 cm pakulnės batus.

Ankstesni tyrimai parodė, kad trečdaliui moterų dėl per aukštų batų kyla problemų su sveikata.

Radus patinkančius batus, moters širdis ima plakti iki 120-ies kartų per minutę. Radus patinkantį  sijoną ar palaidinę kūnas taip stipriai nereaguoja.  Ekspertai tikina,  kad šie kūno pokyčiai gali paaiškinti moterų silpnybę batams.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE