REXSAN raumenims sąnariams kaulams

Kepenys jau gali veikti ir be organizmo

Kepenys

Oksfordo Transplantacijos centro (D. Britanija) mokslininkų sukurtas medicininis prietaisas pirmą kartą suteikė galimybę 24 valandoms visiškai išsaugoti iš žmogaus organizmo išimtų kepenų funkcionalumą. Šis medicinos mokslo pasiekimas laikomas labai svarbiu proveržiu transplantologijoje: tikimasi, kad jis leis padvigubinti kepenų persodinimo operacijų skaičių.

Vadinamoji „kepenų mašina“ gali padvigubinti kepenų persodinimo operacijų skaičių

Skelbiama, kad biomedicinos inžinerijos profesorių Contantino Coussios ir Peterio Friendo išrastas įrenginys išsaugo iš žmogaus organizmo išimtas kepenis įprastinės kūno temperatūros sąlygomis tiekiant joms deguonį pernešančius raudonuosius kraujo kūnelius. Kai išimtos kepenys prijungiamos prie šio prietaiso, jos atgauna įprastinę savo spalvą ir gamina tulžį lygiai taip pat, tarsi būtų žmogaus organizme.

Britų mokslininkai šį prietaisą kūrė nuo 1994 metų, skelbia „Popsci.com“. Jis pirmą kartą buvo sėkmingai išbandytas vasario mėnesį, kai Karališkojo koledžo ligoninėje Londone buvo atliktos dvi kepenų transplantacijos operacijos, sakoma pranešime.

Nors abiem atvejais donorų kepenys šiame aparate buvo išlaikytos tik 10 valandų, pasak išradėjų, eksperimentiškai patvirtinta, kad išimtas kepenis saugiai galima išlaikyti iki 24 valandų. Taigi, dabar transplantologai gaus priemonę, leidžiančią donorų kepenis išsaugoti net ir ilgose kelionėse. Skelbiama, kad šis prietaisas medicinos technikos rinkai gali būti pateiktas jau kitais metais.

TAIP PAT SKAITYKITE