Rawpowders

Jubiliejinėje „Maisto banko“ akcijoje aukota dosniai

Lietuvos prekybos centruose vykusi jubiliejinė „Maisto banko“ akcija pažymėta aukštais žmonių dosnumo rezultatais. Sekmadienio ryto duomenimis, savaitgalį apsipirkdami Lietuvos geradariai paaukojo maisto už 329 tūkst. eurų. Tai – antras geriausias visų laikų „Maisto banko“ akcijos rezultatus.

406 šalies parduotuvėse nepasiturintiems maisto paaukoti prašę savanoriai per dvi dienas surinko 372 tūkstančiu vienetų įvairių ilgai negendančių maisto produktų. Nors tradiciškai dažniau aukotos kruopos, makaronai, miltai, geradariai labdarai kiek daugiau nupirko sausų pusryčių, arbatos, šokolado ir kavos.

„Visuomenė išgirdo organizatorių prašymą padėti patenkinti ne tik gyvybiškai būtinus poreikius, bet ir „pasaldinti“ gyvenimą vaikams, augantiems nepilnose ar gausiose šeimose“, sakė labdaros fondo „Maisto bankas“ vadovė Deimantė Žebrauskaitė. Kvietimą prisiminti vaikų ar vienišų senolių poreikius jubiliejinės „Maisto banko“ atidarymo šventėje priminė ir Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

„Šalies pirmųjų asmenų, žinomų žmonių raginimai turi apčiuopiamos įtakos aukojamo maisto apimtims ir asortimentui“, sutinka D. Žebrauskaitė. Socialinių tinklų vartotojų nepastebėtas neliko čia išplatintas Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės linkėjimas dalintis gerumu. „Maisto banko“ akcijos renginiai vyko ir dvylikoje šalies miestų – čia aukoti kvietė miestų merai.

Klaipėdoje kviesdamas aukoti uostamiesčio jaunimas surengė spiečiaus (flash mob) akciją – prekybos centre „Studlendas“ lankytojus savanoriai nustebino šokiu. Vilniuje su akcijos dalyviais patarimais, kaip iš dažniausiai varguoliams aukojamo maisto pasigaminti gerų patiekalų, dalinosi keliautojas ir žurnalistas Vytaras Radzevičius.

„Maisto banko“ akcijos organizatoriai suskaičiavo, kad labdarai maisto aukojo 136 tūkstančiai žmonių, vidutiniškai labdarai išleidę apie pustrečio euro.

„Paaukotas maistas suvežtas į „Maisto banko“ ir bendradarbiaujančių socialinių organizacijų sandėlius, kur surūšiavus bus parengtas dalinti. Tikimės, kad iki Kalėdų šis maistas pasieks apie 90 tūkst. nepasiturinčių šeimų visoje Lietuvoje.
„Maisto banko“ akcijos organizatoriai dėkoja maisto aukojusiems geradariams, savanoriams ir rėmėjams.
Daugiau informacijos apie šios „Maisto banko“ akcijos rezultatus bus skelbiama pirmadienį.

„Maisto banko“ plėtros ir komunikacijos vadovas Vaidotas Ilgius
Tel. 8 699 85259
El. p. vaidotas@maistobankas.lt

TAIP PAT SKAITYKITE