Gudručio vaistinė

Inkontinencijos savaitė

2015 m. birželio 8 – 14 d.

Šeštus metus iš eilės Lietuvoje minima Tarptautinė inkontinencijos savaitė. Šios savaitės renginius mūsų šalyje organizuoja VšĮ Inkocentras. Šiemet apie opią, neretai stigmatizuojamą ligą – šlapimo ir išmatų nelaikymą – bus kalbama birželio 8 – 14 d. renginiuose.

„Šlapimo nelaikymas arba inkontinencija namuose uždaro daugybę žmonių. Įvairūs tyrimai parodė, kad vien diagnozės užtenka, kad žmogus nuspręstų nedirbti, neišeiti iš namų. Mūsų šalyje šią situaciją dar labiau apsunkina prastos galimybės išlikti sausu. Jei žmogus turi šlapimo nelaikymą dėl tokių ligų kaip Alzheimeris, Parkinsonas ar po chirurginės prostatos vėžio operacijos, jis negauna nei vieno kompensuojamo šlapimą sugeriančio gaminio. Jei žmogus dėl stuburo traumos sėdi vežimėlyje, serga išsėtine skleroze ar patyrė insultą – jis gauna tik 1 gaminį per dieną. Tai visai neužtikrina jam kokybiško gyvenimo, nenuostabu, kad daugelis pasirenka socialinę izoliaciją. Taip medicininė problema virsta socialine ir išauga iki milijoninių išlaidų pašalpoms ir išmokoms. Šiemet norime kalbėti apie žmonių teisę į kokybišką gyvenimą. Kiekvienas šlapimą nelaikantis žmonių turi teisę į kokybiškas šlapimą sugeriančias priemones, į reikiamą jų kiekį. Būtent gera šlapimo nelaikymo priežiūrą leidžia žmogui išlikti darbingu, socialiai aktyviu“, – sako VšĮ Inkocentras vadovė Jurga Misevičienė.

Birželio 8 d. 10 val. žurnalistai kviečiami į spaudos konferenciją „Šlapimo nelaikymas kaip nuosprendis – sėdėti namie, nedirbti, smirdėti. Kada tai baigsis?“. Konferencija vyks BNS konferencijų salėje adresu Jogailos g. 9/1, Vilnius.

Spaudos konferencijoje dalyvaus VšĮ Inkocentras vadovė Jurga Misevičienė, prostatos vėžių sergančiųjų organizacijos vadovas Gediminas Žižys, Spina bifida ir hidrocefalijos asociacija Rūta Udraitė Mikalauskienė, Parkinsono asociacijos vadovė Vaineta Valeikienė

Žurnalistų prašome apie savo dalyvavimą pranešti el. paštu ausenaite@inbox.lt iki birželio 4 d.

Birželio 9 d. 11 val. vyks paskaita Prienų socialinių paslaugų centre (Vytenio g. 2) „Senjorų sveikatos iššūkiai“.

18 val. 30 min. Vilniuje, Body lounge treniruočių studijoje vyks moterims skirtas vakaras „Moteriška gracija, dubens dugno raumenys, senovės haremų paslaptys“. Jo metu vyks pilvo šokio pasirodymai, bus kalbama apie nėštumų ir gimdymų įtaką moters lytinei sveikatai, gebėjimui patirti seksualinį malonumą; sužinosite, kaip laikysena ir moteriška gracija susijusi su dubens dugno raumenimis ir kaip juos treniruodavo Rytų šalių moterys. Po teorinės dalies vyks praktiniai pilvo šokio užsiėmimai, kuriuos ves gydomosios mankštos moterims, šokio judesio specialistė Nijolė Stančikienė.

Birželio 10 d. 14 val. 30 min. diskusija Seime „Šlapimo nelaikymas. Ar priimant sprendimus pavyks įveikti asmeninę stigmą?“. Diskusijoje pasisakys Sveikatos apsaugos ministerijos, Valstybinės ligonių kasos, Socialinių reikalų ir darbo ministerijos, Seimo atstovai. Diskusijoje dalyvaus LNSS, Prezidentės patarėja, slaugos ligoninių atstovai, pacientų organizacijos.

Birželio 11 d. 12 val. paskaita Panevėžyje apie vaikų šlapimo nelaikymą „Šlapi reikaliukai“ kartu su Sąmoningų mamų bendruomene.  Renginio vieta dar bus tikslinama.

Apie Tarptautinę inkontinencijos savaitę daugiau skaitykite www.ics.org. Registracija į šių metų renginius vyksta jurga@inkocentras.lt, daugiau informacijos www.buksausas.lt

 

Kontaktinis asmuo:

Jurga Misevičienė

VšĮ Inkocentras

Tel. +370 640 43187

jurga@inkocentras.lt

Lukiškių g. 5-228,

Vilnius LT-08011

www.buksausas.lt

 

TAIP PAT SKAITYKITE