Mollers

Haičio choleros mastas gali būti didesnis, nei galvota

Choleros epidemija Haityje atrodo yra kur kas didesnė, nei buvo manyta anksčiau, remdamasi ekspertų nuomone pranešė BBC.

Anksčiau buvo prognozuojama, kad šia liga serga ar dar susirgs apie 400 tūkst. žmonių, tačiau gali būti, kad sergančiųjų skaičius gali būti net du kartus didesnis, rodo paskutiniojo tyrimo duomenys.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) teigė, kad imamasi visų įmanomų priemonių ligai sustabdyti, ir perspėja, jog pateikiami skaičiai gali būti netikslūs.

Prieš pernai Haitį sukrėtusį galingą žemės drebėjimą šioje Karibų regiono šalyje choleros nebuvo daugiau nei šimtmetį. Ši bakterinė liga perduodama žmogaus žmogui per užterštą vandenį ar maistą. Cholera sukelia intensyvų viduriavimą ir vėmimą, dėl kurių ypač vaikai ir vyresni žmonės gali patirti rimtą dehidrataciją.

2010 metų spalio-gruodžio laikotarpiu apie 150 tūkst. Haičio gyventojų užsikrėtė cholera ir apie 3,5 tūkst. sergančiųjų mirė. Jungtinių Tautų (JT) tyrėjai numatė, kad sergančiųjų cholera skaičius pasieks 400 tūkst., tačiau Kalifornijos universiteto mokslininkai mano, kad jie labai suklydo, ir iki 2011 metų lapkričio cholera užsikrėtusiųjų bus apie 779 tūkst., o nuo šios ligos mirs 11 tūkst. žmonių.


LRT

TAIP PAT SKAITYKITE