Rawpowders

Formuojamas ekspertų, teiksiančių išvadas dėl žalos pacientams, sąrašas

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kviečia pačius medikus bei medikų asociacijas ir gydymo įstaigas iki vasario 1 dienos siūlyti ekspertus į naujai formuojamą grupę, teiksiančią ekspertines išvadas dėl pacientams padarytos žalos. Į ją pacientų skundus nagrinėjanti Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisija (Komisija) kreipsis tais atvejais, kai sprendimui priimti bus reikalingos specialios profesinės žinios.

Tad ekspertais kviečiami dirbti gydytojai chirurgai, odontologai, akušeriai-ginekologai, pediatrai, psichiatrai, taip pat radiologai, gastroenterologai, anesteziologai reanimatologai, skubiosios pagalbos specialistai, gydytojai ortopedai traumatologai, kardiologai, neonatologai, neurologai, toksikologai ir kitų sričių gydytojai, taip pat slaugytojai.

Numatyta, kad ekspertai turi turėti ne mažesnę kaip 5-erių metų slaugos, medicinos arba odontologijos praktikos patirtį ir galiojančią atitinkamą gydytojo ar slaugytojo licenciją, taip pat atitikti nepriekaištingos reputacijos kriterijus.

Atitinkantys reikalavimus ir norintys prisidėti įgyvendinant naująjį „žalos be kaltės“ modelį SAM turėtų pateikti laisvos formos prašymą, taip pat gyvenimo aprašymą bei profesinę patirtį pagrindžiančią įstaigos, kurioje dirbo ar dirba, išduotą pažymą. Be to, kartu privaloma pateikti ir užpildytą Atitikties nepriekaištingos reputacijos reikalavimams deklaracijos formą.

Tais atvejais, kai ekspertus siūlys asociacijos ar gydymo įstaigos, kartu turi būti pateiktas ir į ekspertų sąrašą siūlomo įtraukti specialisto sutikimas būti ekspertu.

Ekspertų sąrašo sudarymo ir ekspertų išvadų teikimo tvarką galite rasti čia.

Informaciją apie siūlomus kandidatus SAM raštu prašome teikti iki 2020 m. vasario 1 d. (įskaitytinai). Vėliau kandidatai taip pat galės būti teikiami, t. y., sąrašas bus papildomas.

Kilus klausimų, kreipkitės elektroniniu paštu – ausrine.storpirstiene@sam.lt.

SAM Spaudos tarnyba

 

TAIP PAT SKAITYKITE