Nobel biocare

Europos vaistininkus vienijančiai organizacijai vadovaus lietuvė

Vaistinių tinklo „Camelia“ farmacinės rūpybos vadovė Jūratė Švarcaitė nuo rugpjūčio 10 d. pradeda darbą Farmacinėje grupėje prie Europos Sąjungos (Pharmaceutical Group of the European Union (PGEU)).

J. Švarcaitė eis generalinio sekretoriaus pareigas ir bus atsakinga už kasdienę PGEU sekretoriato veiklą, Generalinės Asamblėjos bei tarybos priimtų sprendimų įgyvendinimą. Ji taip pat atstovaus organizaciją įvairiuose tarptautiniuose forumuose ir pasitarimuose.

Apie paskyrimą į svarbiausios Europos šalių vaistines ir vaistininkus vienijančios organizacijos generalinio sekretoriaus postą pati J.Švarcaitė sako, jog tai „tai, žinoma, didelis asmeninis pasiekimas, tačiau pirmiausia tai mano pastarosios darbovietės – „Camelia“ tinklo komandos, su kuria dirbau pastaruosius metus bei visos Lietuvos vaistininkų kryptingo ir nuoseklaus darbo teisinga linkme įvertinimas. Senai siekiame stiprinti vaistininkų, kaip itin svarbios visos sveikatos sistemos grandies, vaidmenį, o tos pačios tendencijos ir tikslai yra keliami visos Europos mastu. Tad man parodytas pasitikėjimas byloja, jog sukauptos žinios, turima patirtis ir įdirbis drauge su nauja komanda leis įgyvendinti platesnio masto uždavinius, reikšmingus ne tik organizacijai, bet, svarbiausia, naudingus visos Europos žmonėms“, – pažymėjo J. Švarcaitė.

PGEU prezidentas Darragh O‘Loughlin pastebėjo, kad Europos šalių sveikatos sistemoms bei vaistininkų bendruomenei dabar – itin sudėtingi ir svarbūs laikai. „Didėjantis ekonominis spaudimas bei augantis vaistinių ir vaistininkų veiklos reguliavimas visoje Europoje reikalauja gero strateginių poreikių suvokimo bei jų valdymo. Būtent šiais svarbiais gebėjimais bei įžvalgomis ir pasižymi mūsų naujoji generalinė sekretorė,“ – pabrėžė D. O‘Loughlin.

Farmacijos magistro studijas Kauno medicinos universitete baigusi bei magistro laipsnį Londono universiteto farmacijos mokykloje įgijusi J.Švarcaitė pastaraisiais metais ėjo  patarėjos farmaciniais ir profesiniais klausimais pareigas PGEU bei dvejus metus vadovavo vaistinių tinklo „Camelia“ farmacinės rūpybos padaliniui.

PGEU – tai daugiau nei pusę amžiaus veikianti Briuselyje įsikūrusi Europos vaistinių asociacija, atstovaujanti 160 tūkst. vaistinių ir 400 tūkst. vaistininkų dirbančių 34 ES ir kitose Europos šalyse. Pagrindinė organizacijos funkcija – atstovauti vaistininkų ir vaistinių interesus ES institucijose ir agentūrose, taip pat padėti asociacijos narėms diegti gerąją praktiką bei sustiprinti vaistininko indėlį į sveikatos sistemą.

Džeraldas Kauneckas
projektų vadovas
UAB „Idea Prima”
861613844
kauneckas@ideaprima.lt

TAIP PAT SKAITYKITE