REXSAN

Energijos receptas viduržiemiui

Sausis – puikus metas kurti naujus tikslus ir planus jiems pasiekti. Nepaisant laukiančių iššūkių, kartais bandant juos įveikti jums gali pritrūkti energijos, apimti silpnumo jausmas. Pagrindiniai energijos ir geros savijautos recepto ingredientai, tai tinkama mityba, judėjimas ir dėmesys savo emocinei sveikatai.

Tinkamas maistas – pagrindinis energijos šaltinis

Kasdienybėje reikėtų stengtis išvengti nuovargio, kuri mus gali palaužti tiek fiziškai. Nuovargis silpnina mūsų imuninę sistemą, didina mieguistumą. Žiemą visiškai išvengti nuovargio gali nepavykti, bet verta pamėginti. Deja, kai kamuoja energijos trūkumas daugelis linkę griebtis puodelio kavos ar saldumyno, kuris organizme greitai pakelia energijos lygį. Vis dėlto, nereikėtų apsigauti, nes energiją jausite trumpai. Energijos jums gali suteikti maistas, turtingas baltymų, skaidulų, sudėtingų angliavandenių. Taip svarbus maistas, kuriame gausu geležies.

Anot dietologės, viename produkte nėra visų mums reikalingų medžiagų, todėl turime valgyti kuo įvairesnį maistą. Tik taip aprūpinsime organizmą būtiniausiais vitaminais, mineralais, mikro ir makroelementais.

„Į savo racioną įtraukti kuo daugiau vaisių ir daržovių – tai mitybos pagrindas. Svarbu kasdien suvalgyti penkias vaisių ir daržovių porcijas, t. y. apie 400 g kasdien. Vaisius ir daržoves vartokite įvairiomis formomis, pavyzdžiui, 100 proc. sulčių ir glotnučių. Modernios technologijos, naudojamos sulčių ir glotnučių gamyboje, leidžia  vaisių ir daržovių sultyse ir glotnučiuose išsaugoti daugumą šviežiuose vaisiuose ir daržovėse esančių vertingųjų medžiagų. Štai išgėrus stiklinę apelsinų sulčių galite aprūpinti organizmą vitaminu C, stiklinė burokėlių sulčių padės gauti folio rūgšties. Vaisių ir daržovių sultys ir glotnučiai – puiki alternatyva skubantiems, maistingas užkandis darbe ar studijose, taip pat tinka ir vaikams į mokyklą, išvykas ir kt. 200 ml stiklinė 100 proc. sulčių ar 100 g pakelis glotnučių gali pakeisti vieną šviežių vaisių ir daržovių porciją per dieną“ – pataria Ž. Antonova.

Judėkite!

Tikriausiai daugelis metų pradžioje sau pasižadėjo sportuoti ir nuolat sau kartoja „šiais metais tikrai pradedu“. Iš tiesų – Naujieji metai yra puiki proga pakeisti savo įpročius ir daugiau laiko skirti savo fiziniam tobulėjimui.  Kai kurie žmonės mano, kad fizinė veikla gali jus paversti dar labiau pavargusiu ir atimti iš jūsų paskutinius energijos likučius. Priešinga – sportas padeda jūsų kūnui stiprėti, o tai padeda ilgiau likti energingiems.

„Pagrindinę mums reikalingą energiją gauname iš tinkamo maisto, tačiau dalį energijos padeda pagaminti mitochondrijos, esančios ląstelėse ir aprūpinančios jas energija. Fizinė veikla padeda išlikti aktyviems ir paskatina tolimesniems darbams. Žiemą galite išnaudoti laiką jį skirdami sezoniniam sportui, taip pat dažniau pasivaikščiokite ar užsiimkite sportine veikla viduje – sporto salėse, namuose ir pan. Galimybės – beribės, svarbu tik pradėti“, – rekomenduoja gydytoja-dietologė.

Sveika siela skatina veikti

Energijos kasdienybėje jums gali „įkvėpti“ ir dėmesys savo emocinei savijautai – būdami ramūs ir laimingi norėsite nuveikti daugiau. Pasistenkite nukreipti dėmesį nuo neigiamų dalykų ir atsigręžti į mažas smulkmenas, kurios jus daro laimingus. Mažesnių ar didesnių problemų turi visi, todėl svarbu, turėti į jas tinkamą požiūrį. Užsiimkite veiklomis, kurios jums padeda nusiraminti – skaitykite, medituokite, pažiūrėkite gerą filmą ar pagulėkite šiltoje vonioje. Būdami laimingi jūs turėsite daugiau energijos ir motyvuosite save didesniems dalykams.

###

Kampanijos „Sultys ir glotnučiai – vitaminai patogioje formoje“ finansavimas remiamas Europos Sąjungos ir Lenkijos Respublikos bei Vaisių ir daržovių vartojimo skatinimo fondo ir KUPS narių lėšomis.

Daugiau informacijos apie smart vitaminus, taip pat patarimus, kaip vaikų mitybą papildyti vaisiais ir daržovėmis, rasite adresu visit www.sultysirglotnuciai.eu ir Facebook profilyje www.facebook.com/Būk-SMART

Nacionalinė sulčių gamintojų sąjunga (KUPS) yra ne pelno siekianti organizacija, apimanti sulčių, nektarų ir gėrimų gamintojus. Nuo 1993 m. sąjunga imasi įvairių iniciatyvų, siekdama tinkamai atstovauti pramonės plėtrą. Sąjunga bendradarbiauja su šalies ir užsienio mokslo institucijomis, laboratorijomis, pramonės organizacijomis, įrenginių ir pakuočių gamintojais. Organizacija taip pat dirba vartotojų labui, siekdama, kad vartotojus pasiektų tik aukštos kokybės produktai. Todėl 2002 m. buvo įkurta „Savanoriška sulčių ir nektarų kontrolės sistema“.

Be to, KUPS užsiima reklamine ir švietėjiška veikla, kuria skatina sveikos mitybos įpročius, įskaitant ir penkių daržovių bei vaisių porcijų, kurių vieną gali pakeisti stiklinė sulčių, idėją.

Daugiau informacijos apie KUPS rasite adresu www.kups.org.pl

 

TAIP PAT SKAITYKITE