Nobel biocare

Diskusija dėl galimų pažeidimų Medicininio audito inspekcijoje virto santykių aiškinimusi tarp Seimo komiteto ir SAM

Seimo Sveikatos reikalų komitetas (SRK) nutarė nesiaiškinti galimų pažeidimų Valstybinio medicininio audito inspekcijoje, kurios vadovės veiksmais pasiskundė SRK vadovo Antano Matulo sūnus Vismantas Matulas.

Tačiau aptardami šį klausimą komiteto nariai ir ministerijos atstovai apsižodžiavo dėl visuomenės informavimo apie savo darbus ir bendravimo su žiniasklaida.

Trečiadienį SRK posėdyje sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys informavo, kad V.Matulo skunde pateikta medžiaga perduota Generalinei prokuratūrai ir Specialiųjų tyrimų tarnybai.

Inspekcijoje dirbantis V.Matulas kaltino Valstybinio medicininio audito inspekcijos vadovę Ramunę Navickienę dokumentų klastojimu, degalų grobstymu, netinkamu tarnybinio automobilio naudojimu, darbuotojų išnaudojimu asmeniniams poreikiams, fiktyviu giminių įdarbinimu. Moteris kaltinimus neigia.

Politiko sūnaus skundą palikę nuošaly, komiteto nariai auklėjo ministerijos atstovus, kad jie netinkamai elgėsi su vienos televizijos laidos žurnalistais, norėjusiais informuoti apie padėtį Valstybinio medicininio audito inspekcijoje.

Ministerija savo ruožtu kaltino žurnalistus provokavus konfliktą. R.Šukio teigimu, trečiadienį dėl praėjusių metų gale parodytos laidos „Prieš srovę” bus kreiptasi į Žurnalistų ir leidėjų etikos komisiją.

Komiteto pirmininkas A.Matulas taip pat sukritikavo R.Šukį, kad šis ministerijos interneto tinklapį esą naudoja ne dalykinei informacijai, o sau reklamuoti. A.Matulas nurodė keletą jam užkliuvusių atvejų, pavyzdžiui, kad viename pranešime ministras komiteto išvažiuojamąjį posėdį pavadino viešųjų ryšių akciją.

Praėjusių metų pabaigoje Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) pranešime ministras teigė: „…man yra nesuprantama Seimo Sveikatos reikalų komiteto pozicija, kuomet rengiamos viešųjų ryšių akcijos dėl prasto darbo poliklinikose, tačiau priešinamasi realiems sprendimams, galintiems šią padėtį keisti”.

„Nėra buvę per tris kadencijas, kiek aš sėdžiu Seime, kad ministerijos tinklalapis būtų tokiems „pasišpilkavimams” ir komiteto kritikai naudojamas”, – dėstė A.Matulas.

R.Šukio stojo ginti parlamentarė Agnė Zuokienė, pareiškusi, kad tokios išvykos ir yra ne kas kita, kaip viešųjų ryšių akcijos.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE