REXSAN

Dešimt įpročių, kurie labiausiai erzina

Vyrai ir moterys vieni kitus erzina įvairiais įpročiais, kurie būdingi kiekvienai iš lyčių jau amžių amžius. Tačiau laikas daro savo ir erzinantys įpročiai keičiasi.

Populiari britų rašytoja Kristina Hopkinson (Christina Hopkinson), bendradarbiaudama su kolega Žiliu Korenu (Giles Coren), išleido knygą, kurioje pamėgino apžvelgti universaliausius ir labiausiai erzinančius vyrų ir moterų įpročius, rašo britų dienraštis „The Daily Mail”.

K. Hopkinson teigimu, vyrus labiausiai erzina moterų įprotis restorane pačiai neužsisakyti deserto, tačiau vėliau suvalgyti vos ne visą, kurį užsisako jie. Daugelis vyrų taip pat skundžiasi, kad ilgi partnerių plaukai užkemša nutekamąją angą vonioje ar duše. Atskira tema – bendros atostogos: moteris sugeba pasiimti daugybę darbužių (kiekvienai įmanomai progai), tačiau pamiršta knygą. Keli oro uoste nusipirkti žurnalai padėties nepataiso, nes juos moteris greitai perskaito. Tada ji ima vyro knygą, kurią šis seniai norėjo perskaityti, todėl ir pasiėmė būtent atostogoms. Na, o atvykusi į viešbutį moteris ima nuodugniai apžiūrinėti viešbučio kambarį ir dėl visko skųstis.

Daugiau nei 50 proc. vyrų varo iš proto moterų nenoras reikšti savo nuomonę. Remiantis tyrimo rezultatais, vyrai norėtų, kad moterys dažniau ir aiškiau pasakytų, ko jos nori. Be to, vyrus erzina moterų įprotis pasiduoti žaidžiant kokį nors žaidimą (šachmatais arba tenisą). Pastebėta, jog paprastai moterys taip daro tada, kai suvokia neturinčios jokių šansų laimėti.

Kitą vertus, kaip teigia K. Hopkinson, moteris erzina vyrų įprotis komentuoti žiūrimas laidas. Taip pat skaudi tema – įvairūs prietaisų laidai, apraizgę visus namus, senais kabeliais ir kitokiais daiktais užgrūsti stalčiai.

Didžioji dauguma moterų negali pakęsti vyrų įpročio pamerkti kriauklėje indus. Psichologai teigia, jog tokiu atveju moterys įžvelgia apgaulę: vyrai neplauna indų, o tik sukuria iliuziją, kad padeda tvarkytis namuose. Analogiškas mechanizmas veikia ir tada, kai dėdamasis paskutinį šaukštelį cukraus vyras pareiškia: „Pasibaigė cukrus.” O šlapi rankšluosčiai, kurių vyrai primėto pačiose netinkamiausiose vietose, gali būti tikro skandalo priežastis.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE