Sebamed

Britų mokslininkai atrado geną, kurį užblokavus galima sustabdyti vėžį

Britų mokslininkai atrado geną, kuris padeda vėžiui plisti žmogaus organizme, ir teigia, kad tokį geną užblokavus tam tikrais vaistais būtų galima užkirsti kelią daugeliui ligos tipų, skelbia naujienų agentūra „Reuters”.

Rytų Anglijos universiteto mokslininkai teigia, kad jų atradimas leis per ateinantį dešimtmetį sukurti naujus vaistus, padėsiančius sustabdyti vėžį jau išplitus metastazėms, kai vėžinės ląstelės būna pasklidusios po visą kūną.

Atrastasis genas, pavadintas WWP2, puola ir naikina natūraliai organizme susidarantį baltymą, kuris neleidžia vėžinėms ląstelės plisti, teigiama tyrimo išvadose, kurios pirmadienį buvo paskelbtos žurnale „Oncogene”.

Laboratorijoje atliktų tyrimų metų Rytų Anglijos universiteto mokslininkai nustatė, kad užblokavus geną WWP2 padidėja apsauginio baltymo lygis ir vėžinės ląstelės nebeplinta.

Vienas iš tyrime dalyvavusių mokslininkų Surinderis Sundas (Surinder Soond) sako, kad tai yra „naujas įdomus požiūris į vėžio gydymą ir auglių augimo blokavimą, jis turi didžiulį potencialą”.

„Dabar iššūkis yra sukurti efektyvius vaistus, kurie leistų įsiskverbti į vėžio ląsteles ir užblokuoti geną”, – sako tyrimui vadovavęs Endriu Čentris (Andrew Chantry).


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE