Nobel biocare

Britanijoje siekiama leisti ankstyvą nėštumą nutraukti namie

Didžiausia nėštumo nutraukimo paslaugas teikianti organizacija „British Pregnancy Advisory Service” (BPAS) imasi teisinių veiksmų, kad moterims Didžiojoje Britanijoje būtų leista ankstyvo nėštumo nutraukimo procedūrą užbaigti namuose, skelbia naujienų kanalas „Sky News”.

Į Aukščiausiąjį teismą organizacija kreipėsi žlugus jos deryboms su vyriausybe. BPAS vykdomoji direktorė Ana Furedi (Ann Furedi) sako, kad organizacija daugiau nebegali sėdėti ir laukti spendimo po jau dešimtmetį trunkančių kritikos ir paramos bangų vyriausybėje. BPAS prašo teismo patikslinti 1967 metais priimto Abortų akto interpretaciją. Minėtasis aktas nurodo, kad nėštumas gali būti nutraukiamas ligoninėje arba klinikoje.

Tai reiškia, jog moterys, kurių nėštumas nesiekia devynių savaičių, turi du kartus apsilankyti klinikoje, kad gautų specialių nėštumą nutraukiančių vaistų. Pirmojo vizito metu moterims duodama viena mifepristono tabletė ir nurodoma dar kartą ateiti per 24–48 valandas. Antrojo vizito metu duodamos keturios misoprostolo tabletės.

BPAS mano, kad moterims antroji vaistų dozė turėtų būti duodama pirmojo vizito metu smulkiai išaiškinant, kaip jas suvartoti namuose. Organizacijos nuomone, moterys dėl atliekamo aborto išgyvena nereikalingą nerimą, ypač jei reikia toli važiuoti į kliniką.

BPAS tvirtina, kad kitose šalyse, pavyzdžiui, Jungtinėse Valstijose, Prancūzijoje ir Švedijoje, moterims leidžiama antrąją vaistų dozę išgerti namuose.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE