Venoruton spray purškalas kojoms

Bankomatų klaviatūros užterštos taip pat kaip viešieji tualetai

Ši naujiena bus naudinga tiems, kurie dažnai naudojasi bankomatais. Pasirodo, kad bankomatų klaviatūros yra užterštos viduriavimą sukeliančiomis bakterijomis taip pat smarkiai kaip ir viešieji tualetai, rašo britų dienraštis  „The Daily Telegraph”.

Šis faktas buvo įrodytas Didžiojoje Britanijoje atlikus eksperimentą. Ekspertai nuo Anglijos miestų centruose esančių bankomatų klaviatūrų, kuriomis per dieną pasinaudoja tūkstančiai žmonių, paėmė mėginius.

Kiti mėginiai paimti netoliese esančiuose viešuosiuose tualetuose. Vėliau tyrimų rezultatai buvo sulyginti. Ir vienuose, ir kituose mėginiuos aptikta bakterijų, sukeliančių viduriavimą.

„Mes palyginome bakterinio užterštumo lygį aktyvaus naudojimo vietose, bankomatuose ir viešuosiuose tualetuose, ir nustebome gavę tokius rezultatus. Pasirodo, bankomatai yra užteršti bakterijomis beveik taip pat kaip ir viešieji tualetai”, – sako eksperimento autorius mikrobiologas Ričardas Hastingsas (Richard Hastings).

Ekspertai pažymi, jog iki šiol manyta, kad viešieji tualetai yra nešvariausios viešosios vietos. Bankomatai pagal užterštumą būdavo dešimti.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE