REXSAN

Arbata saugo nuo antsvorio

Arbatos gėrimas gali apsaugoti nuo papildomo svorio priaugamo valgant netinkamą maistą. Mokslininkai ištyrė, kad reguliarus arbatos vartojimas taip pat sumažina daromą žalą kraujui ir blogiesiems riebalams, galintiems išprovokuoti dviejų rūšių diabetą.

Kaip rašo „Pinigų karta”, mokslininkai tvirtina, kad tyrimai su pelėmis galėtų atskleisti ir kitų teigiamų arbatos poveikių, jeigu tik jie būtų pakartoti su žmonėmis.

Tyrime kai kurioms pelėms buvo skirta daug riebalų turinti dieta, o kitoms – normali. Abi šios grupės vėliau buvo suskirstytos į pogrupius, kur joms 14 savaičių buvo duodamas vanduo, juodoji arbata ir žalioji arbata.

Abu pogrupiai, gėrę arbatą, išvengė kūno svorio priaugimo ir pilvo riebalų atsiradimo, kuris yra susijęs su riebiu maistu.

Išsiaiškinta, kad juodoji arbata, kuri dažniausiai naudojama, taip pat neutralizuoja žalingą poveikį kraujui, atsirandantį nuo riebaus maisto. Tai yra išaugusį cholesterolio lygį, gliukozę ir insulino pasipriešinimą, kas yra pirmasis ženklas dviejų tipų diabetų atsiradimui, kai kūnas nebeefektyvinai naudoja insuliną, kurį pats pagamina. Augantis nutukimo lygis vakarų šalyse kaip tik būtent taip dažniausiai ir paveikia žmones, kad jie suserga diabetu.

Arbatos gėrimas ir iki šiol buvo siejamas su širdies, vėžio ir Parkinsono ligų rizikos mažinimu. Kiti tyrimai teigia, kad reguliarus arbatos gėrimas dešimt ir daugiau metų stiprina kaulus.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE