Ditel

Netinkami akiniai – papildoma kliūtis kelyje

Tai, jog atšalo oras nereiškia, kad saulės akinius galima stumti į šalį. Regėjimo specialistai įspėja: vėlų rudenį ir žiemą saulės akiniai reikalingi nemažiau nei vasarą.

Žiemą saulė „piktesnė”

Šaltuoju metų laiku akiniai su UV filtrais yra itin reikalingi, nes saulės spinduliai, atsispindėję sniege, tampa dar „piktesni” nei vasarą. Įvertinus Lietuvos klimato sąlygas, lietuviams patariama nešioti saulės akinius su pilkos, žalios ar rudos spalvos lęšiais.

„Verta atkreipti dėmesį, kad vairuojant tinkami ne visų spalvų lęšiai. Reikėtų vengti ryškių raudonų, žalsvų, violetinių ar žydrų lęšių, nes jie gali iškraipyti šviesoforų spalvinę gamą ir sukelti pavojų eismo dalyviams”, – sako optikos salonų tinklo „Fielmann” gydytoja oftalmologė Jolita Vailionienė.

Vairuojant gali labai praversti akiniai su geltonais lęšiais, nes jie paryškina ir pašviesina vaizdą rūko metu.

Apakina vairuotojus

Pasak britų žiniasklaidos, eismo įvykių, kurių priežastis yra ryškūs saulės spinduliai pasitaiko gerokai dažniau nei nelaimingų įvykių, kilusių dėl smarkaus lietaus ar akinančių kitų transporto priemonių. Tai dažniausiai nutinka dėl to, kad liūčių metu ar esant kitoms nepalankioms oro sąlygoms vairuotojai linkę sumažinti greitį ir stengiasi vairuoti atsargiau. Tuo tarpu saulės spinduliai vairuotojams dažnai kelia malonias asociacijas ir atrodo, kad nuo jų saugotis nebūtina.

Vairuotojams – specialios lęšių dangos

Pasak J.Vailionienės, klaidinga manyti, kad kuo tamsesni akinių lęšiai, tuo didesnė apsauga nuo ultravioletinių spindulių. Pagal lęšių tamsumą akiniai skirstomi į 5 grupes – nuo 0 iki 4. „Fielmann” gydytoja oftalmologė rekomenduoja saulėtomis dienomis vairuojant automobilį rinktis 2 ar 3 kategorijos saulės akinius. Pačius tamsiausius, 4 kategorijos akinius, patariama nešioti tik paplūdimiuose ar kalnuose.

Anot gydytojos, vairuojantiems derėtų įsigyti akinius su poliarizuotais arba antirefleksiniais lęšiais. Jie pašalina blizgesį, padeda sumažinti akinantį saulės šviesos efektą ir paryškina vaizdą.

Vairuotojams nerekomenduojami akiniai su fotochrominiais lęšiais, kadangi automobilio stiklas nepraleidžia UV spindulių, todėl nevyksta ir fotochrominis efektas.

Fielmann, optikos salonas

TAIP PAT SKAITYKITE