REXSAN

Su nevykėliu – iš gailesčio

Artėja įsimylėjėlių diena. Dažnas į savo partnerį ir tarpusavio santykius pažvelgs iš naujo. Ar visada jais žmonės yra patenkinti? Kodėl vieniems laimė klostosi puikiai, o kiti nuolatos ištraukia ne tą bilietą, lyg magnetas traukia nevykėlius? Kaip juos atskirti ir kaip jais atsikratyti?

Davė kišenpinigių

Į konsultaciją atėjusi mergina guodėsi: „Man regis, aš traukiu nevykėlius. Kai susipažinau su vaikinu, jau po mėnesio jis prarado darbą. Praėjus mėnesiui, rado kitą, tačiau po bandomojo laikotarpio jį iš ten „išprašė”. Pusę metų jis prasėdėjo be pinigų. Man tai atsibodo, ir mes išsiskyrėme.

Kai sutikau kitą vaikiną, tuomet didelės firmos darbuotoją, maniau pagaliau radusi tai, ko man reikia. Bet istorija pasikartojo! Po kiek laiko jį atleido, todėl dabar jis – tipiškas „chroniškas bedarbis”. Porai mėnesių kur nors įsidarbina, po to vėl ieško darbo. Galiausiai buvau priversta jam duoti „kišenpinigių”.”

Kaltina kitus

Kas tie nevykėliai ir kaip juos pažinti?

Tipiškas nevykėlis dažniausiai yra infantilus ir silpnas žmogus, visomis išgalėmis besistengiantis savo „kiaute” pasislėpti nuo gyvenimo. Jis gali turėti nedaug draugų. Darbe toks tipas – tylenis, pilka pelytė. Tačiau namuose, tarp savų, nesigėdi išlaisvinti neigiamų emocijų. Dėl nevykėlio bėdų kalti visi – giminės, artimieji, tik ne jis pats. Nevykėliai mėgsta skųstis, jie kitiems pavydi sėkmės.

Moterys gailisi

Nevykėliai dažniausiai neturi nei pinigų, nei fantazijos gražiai asistuoti moterims. Vis dėlto, nepaisant daugelio neigiamų bruožų, moterys tokius vyrus myli ir jų gailisi.

Kai kada lengviau palikti karjeristą nei nevykėlį, nes pasąmonėje slypi mintis, kad jis be jos pražus! Beveik neįmanoma pakeisti nevykėlį. Tačiau galima pabandyti.

Pirmiausiai reikia liautis nuolat pakišinėti jam savo petį, ant kurio galėtų išsiverkti.

Nevykėlis turi išmokti pats priimti sprendimus, atsakyti už poelgius. Stenkitės kartu su juo analizuoti jo klaidas.

Verčiau palaukti tinkamo

Mokslininkai šiandien daro išvadą, kad polinkis į sėkmę ar nesėkmę slypi genuose. Vis dėlto galima ginčytis su gamta, tik reikia bandyti pakeisti kai kuriuos charakterio bruožus.

Sėkmė dažniausiai lydi mylinčius gyvenimą, iš prigimties optimistus. O melancholikai neretai net nepastebi savo sėkmės, visą dėmesį sutelkdami į blogį.

Norintys atsikratyti nevykėlio komplekso turi stengtis pastebėti tik teigiamus dalykus, vyti šalin blogas mintis.

Jeigu nevykėlio nepavyksta perauklėti, pagalvokite apie save.

Galbūt kaip tik jumyse ir slypi problema. Gal jūsų savivertė per maža? O gal neverta „išsibarstyti” ir gadinti savo gyvenimą – verčiau palaukti to vienintelio, su kuriuo visą gyvenimą būsite „lyg už mūro”.

TAIP PAT SKAITYKITE