Mollers

Mažylis bijo odontologo. Kaip įveikti šią baimę?

„Simonas (3,7 m.), suvalgęs ką nors saldaus, sako, kad jam skauda dantuką. Tačiau eiti pas odontologą kategoriškai atsisako. Kaip įkalbėti sūnų pasitikrinti dantukus”, – klausia mama Vaiva iš Klaipėdos.

Mažylis, atšventęs savo trečiąjį gimtadienį, jau yra psichologiškai subrendęs ir pasirengęs ne visada malonioms odontologinėms procedūroms. Idealu, jei pirmo apsilankymo metu dantukų taisyti nereikia, ir mažylis gali susipažinti su aplinka bei instrumentais, kuriais dirba medikai. Ir tik kito apsilankymo metu dantukai pradedami taisyti. Bet jei atsirado skylė, įsimetė infekcija ar net pradėjo skaudėti, taisyti teks.

Tėveliams pateikiame keletą patarimų, kurie turėtų padėti įveikti mažųjų baimes:

Pas odontologą su vaiku išsiruoškite, kai tiek jūs, tiek gydytojas turės daugiau laiko. Nereikės skubėti, o odontologas mažajam pacientui galės skirti daugiau laiko ir dėmesio. Neretai vaiko įkalbinėjimas taisyti dantuką trunka ilgiau nei pats jo taisymas.

Iš anksto mažyliui papasakokite, kur eisite. Pasakykite, kad gydytojas apžiūrės jo dantukus, tačiau smulkiai apie procedūras nepasakokite. Tėvai patys tiksliai nežinodami, kas bus daroma, neretai vaiką įbaugina pirma laiko. Tik jokiu būdu nesakykite, kad gydytojas tik įdurs su švirkštu ar truputį pagręš, ir tau neskaudės. Geriau sakykikte, kad gydytojas dantuką tiesiog užmigdys. Žodžio „skausmas” visai reikėtų vengti, o jį pakeisti kuo nors kitu.

Nemeluokite vaikui, kad gydytojas nieko nedarys, ypač tuomet, jei einate ne profilaktiškai, bet taisyti dantukų. Jeigu pažadėjote, kad dantukai bus tik tikrinami, tai taip ir elkitės. Vaikas, pajutęs apgaulę, ilgai jos nepamirš.

Vaikui girdint nepasakokite savo ne itin malonių vaikystės prisiminimų apie apsilankymus odontologo kabinete. Ir juolab negąsdinkite gydytoju, jeigu mažylis nesivalys dantukų. Taip tik įskiepysite baimę odontologui.

Apžiūros metu stenkitės per daug nesikišti į gydytojo ir mažylio pokalbį, kad nesukeltumėte per didelio šurmulio ir nereikalingos sumaišties. Tėvų perdėtas rūpestis ir nuolatinis vaiko klausinėjimas, ar neskauda, gali mažąjį pacientą priversti pradėti galvoti, kad gal jau iš tiesų turi pradėti skaudėti.
Renata Maslauskienė

Veidas.lt

Pagalba mažyliui

TAIP PAT SKAITYKITE