Rawpowders

Mažylio dantukų priežiūra

Kai vaikui išdygsta dantukai, tėveliams neretai iškyla klausimas, kaip tinkamai juos prižiūrėti, kad dantukai būtų sveiki ir gražūs.

Pirmieji pieniniai dantukai yra laikini. Tačiau tai nereiškia, kad jų prižiūrėti nėra būtina. Pieniniai dantys saugo vietą nuolatiniams. Per anksti jų netekus gali pritrūkti vietos nuolatiniams dantims ir pradėti formuotis netaisyklingas sąkandis. Be to, pieninius dantis pažeidęs ėduonis nepasišalina kartu su dantimi, o lengvai įsiskverbia į išdygusio nuolatinio danties dar nevisiškai susiformavusį emalį.

  • Pirmąjį gimtadienį atšventusiam mažyliui du kartus per dieną – ryte prieš arba po pusryčių ir vakare prieš miegą – su sterilia virintu vandeniu suvilgyta marle nušluostykite mažylio dantukų paviršių. Galite įsigyti specialiai kūdikiams pritaikytą ant piršto užmaunamą dantų šepetėlį. Jis ne tik nuvalys dantukus, bet ir pamasažuos dantenas. Tik jokiu būdu nenaudokite dantų pastos. Mažylis dar nemoka skalauti burnytės, todėl į virškinimo traktą gali patekti fluoro, kuris gali sukelti fluorozę. Tuomet ant vaikučio dantukų atsiras baltų dėmių, kurios vėliau gali paruduoti, ir dėl jų dantukai ims trupėti. Anksti pradėję valyti dantukus ne tik pašalinsite ant dantenų susikaupusias apnašas, bet ir pripratinsite vaiką prie švarios burnos ertmės, todėl vėliau bus lengviau jį išmokyti valyti dantis.
  • Sulaukus pusantrų metų, kai pradeda dygti krūminiai dantys, reikėtų įsigyti pirmąjį mažylio dantų šepetėlį. Geriausia naudoti nedidelį, maždaug su 1 cm ilgio galvute, ovalų ir minktais šereliais, kad jie netraumuotų dantenų. Jeigu šepetėlis bus per didelis, valant dantis gali pykinti. Be to, bus sunku pasiekti toliausiai esančius krūminius dantis. Nepamirškite, kad dantų šepetėlį reikia keisti kas tris mėnesius. Tačiau tuomet, kai dantų šepetėlio šereliai išlinksta arba nudyla, negailėdami jį meskite lauk ir įsigykite naują anksčiau. Pirkdami šepetėlį nepamirškite įsigyti ir vaikams skirtos dantų pastos su mažesniu fluoro kiekiu, kad mažyliui netyčia jos nurijus, nepakenktų. Pastos reikėtų dėti tiek, koks yra vaiko mažojo piršto nagas.

Dantukai turėtų būti valomi nuo vieno žandikaulio krašto iki kito, tiek išorinė, tiek ir vidinė jų pusė. Žinoma, tokio amžiaus mažylis taisyklingai išsivalyti dantukų dar nemoka, nes nėra išsivystę jo rankų riešų judesiai. Riešas lavėja, kai vaikas pradeda piešti ar rašyti. Todėl pirmaisiais metais jam valyti dantukus reikėtų padėti: iš pradžių leisti dantų šepetėliu pabandyti išsivalyti pačiam, o paskui tėveliai turėtų išvalyti dantis taisyklingai.

Žurnalas Mažylis

Pagalba mažyliui

TAIP PAT SKAITYKITE