Nobel biocare

Lavinamosios Montessori kortelės – stebuklingos?

Montessori kortelės

Noras įtraukti vaiką į ugdymo kelią taip, kad jis patirtų daugiau džiugesio nei vargo, tėvams sukelia daug pasimetimo, renkantis lavinamąsias priemones. Gausybė lavinamųjų knygelių, žaidimų, užduotėlių ir metodikų įvairovė turėtų suteikti pasirinkimo galimybės džiaugsmą, tačiau neretai sukelia galvos skausmą: ką pasirinkti? Yes for Skills pasirinko Montessori metodą. Ne išimtis ir lavinamosios Montessori kortelės vaikams, paremtos būtent šiuo metodu. Ar žinote, kodėl šios kortelės unikalios?

Plačiau apie Montessori korteles rasite Yesforskills.lt svetainėje

Kas yra Montessori kortelės?

Montessori kortelės yra labai paprasta, bet veiksminga priemonė, skirta mokyti vaikus klausytis, stebėti ir kalbėti. Jos padeda vaikams išmokti naujų žodžių, skaičių, formų ir spalvų. Kortelių pagalba vaikai žaismingai susipažįsta su įvairias pasauliais: gyvūnų, skaičių, geografijos, emocijų ir kt. Kortelės gali būti naudojamos tiek mokyklose, tiek namuose, nes jos lengvai pritaikomos prie kiekvieno vaiko poreikių ir sugebėjimų.

Montessori kortelės yra įvairios tematikos. Su jomis susipažinti galite štai čia.

Kuo remiasi Montessori kortelės?

Montessori pedagogikos metodas jau ilgą laiką naudojamas vaikų ugdyme visame pasaulyje. Šio metodo kūrėja daktarė, profesorė Marija Montessori, pasitelkusi savo medicinos, psichologijos žinias ir patirtį dirbant su vaikais, sukūrė unikalią ugdymo sistemą. Ji atkreipė dėmesį į vaiko jautriuosius periodus – jo vystymosi laikotarpį, kuomet jis išmoksta vis naujų dalykų. Ikimokyklinio amžiaus vaikai nesąmoningai pasisavina visą informaciją iš aplinkos. 

Šiame amžiaus tarpsnyje galima išskirti tokius vaiko fizinio ir psichinio vystymosi raidos etapus:

  • kalbos vystymasis, žodyno turtinimas;
  • fizinė (smulkioji ir stambioji motorika);
  • pažintinė ( klausa, rega, skonis, uoslė, lytėjimas);
  • socialinė-emocinė ( saugi aplinka meilė, pasitikėjimas ir pagarba);

Yes for Skills, atsižvelgdami į šiuos etapus, parinko atitinkamas korteles, padedančias lavinti būtent šiuos įgūdžius. Pavyzdžiui, susipažinti su raidėmis tinkamos šios Montessori kortelės.

Kuo unikalus Montessori metodas?

Montessori metodas buvo sukurtas, siekiant užtikrinti vaiko savarankiškumą, jo individualumą ir laisvę. Tai reiškia, kad vaikui turi būti suteikiamos visos sąlygos išreikšti savo individualumą ir savarankiškumą, o kiekviena priemonė turi padėti jam eiti savarankiškumo keliu.

Šis metodas leidžia vaikams mokytis savarankiškai ir skatina jų kūrybiškumą. 1907 m. sukurtas pedagoginis metodas remiasi išsamiomis stebėsenomis apie vaikų vystymąsi ir gebėjimų raidą bei nepraranda populiarumo iki šių laikų. Todėl Montessori kortelės yra patikimas, naudingas ir efektyvus įrankis, padedantis vaikams išvystyti savo kūrybingumą, užmegzti ryšį su aplinka ir skatinti smalsumą.

Montessori metodas pasižymi šiais principais:

  • Vaiko savarankiškumas, individualumas
  • Atsakomybė už save
  • Aktyvumas
  • Pasirinkimo laisvė
  • Mokymasis, stebėjimas ir išsilavinimas

Yes for Skills lavinamosios kortelės yra puikus pavyzdys, kaip vaikų lavinimas ir ugdymas gali būti efektyvus, įdomus ir įtraukiantis. Išskirtinis Montessori metodas remiasi pagrindiniais principais, tokiais kaip vaiko savarankiškumas, individualumas ir pasirinkimo laisvė. Todėl ši pedagogika padeda ne tik išvystyti savo intelektinius ir emocinius gebėjimus, tačiau taip pat ugdo laisvam žmogui ypatingai reikalingas savybes, kaip kūrybiškumas, laisvė rinktis, nebijojimas klysti.

Pagalba mažyliui

TAIP PAT SKAITYKITE