Normalu, jei liežuvio spalva yra rožinė, jo paviršius glotnus, su tolygiai išsidėsčiusiais speneliais. Tačiau kai liežuvio paviršiuje pastebimos skirtingų spalvų, dydžių vietos su giliomis vagomis ir reljefais, tai vadinama geografiniu liežuviu.
Šie pakitimai pastebimi tuomet, kai yra virškinimo organų patologija, skrandžio ir žarnyno lėtinių ligų metu. Tai dažniausiai rodo žarnyno alergiją maistui, o kai yra alergija – visada bus ir disbiozė. O esant jai visuomet pasireikš virškinimo ir maisto medžiagų pasisavinimo žarnyne sutrikimų, taip pat sutriks endogeninių vitaminų sintezė. Dėl šių priežasčių susilpnėja ir organizmo imuninė sistema. Be to, sutrikus virškinimui veikiama ir nervų sistema: mažyliui skauda pilvą, jį pučia, vaikas tampa nervingas, blogai jaučiasi, nepailsi, o tai gali lemti besikartojančius galvos skausmus, elgesio sutrikimus.
Turintys vadinamąjį geografinį liežuvį mažyliai jokių nemalonių pojūčių nejaučia, tik kai kuriems gali šiek tiek skaudėti valgant karštesnį ar aštresnį maistą. Dėl to geografinio liežuvio simptomą gydytojai dažniausiai pastebi visai atsitiktinai, eilinės apžiūros metu. Taigi liežuvio pakitimus reikėtų stebėti. Vaiko liežuvį geriausiai apžiūrėti iš ryto, kol jis dar nevalgė ir neišsivalė dantų.
Nors liežuvis priklauso virškinimo organams, apžiūrint jį galima spėti ne tik apie virškinimo sistemos, bet ir apie viso organizmo pakitimus. Juk neveltui, kai dar nebuvo išrasta sveikatos būklę atspindinčių diagnostikos aparatų, ligos buvo nustatomos iš akių, ausų ir liežuvio. Rytų medicinoje liežuvis net vadinamas „kūno langu”, nes parodo vidaus organų energetinę būklę.
Konsultavo specialistas – pediatrė Aurika Jurevičienė