Rawpowders

Mamyčių liga

Mamyčių liga

Būsimąsias mamas dažnai kamuoja hemorojus, bet apie tai jos drovisi kalbėti. Nepaisant temos subtilumo, mamytėms reikia specialisto patarimo, kaip šiuos negalavimus įveikti.

Žodis „hemorojus“ yra kilęs iš graikų kalbos ir reiškia „kraujagysles, pripildytas kraujo“. Anksčiau buvo manoma, kad tai yra išsiplėtusios kraujagyslės apie išangę. Šiuo metu formuluojamas apibrėžimas, kad hemorojus yra išangės kanalo audinių „pagalvėlės“, susidedančios iš sustorėjusio pogleivio, kraujagyslių, lygiųjų raumenų skaidulų bei jungiamojo audinio. Laikoma, kad tai yra dalies išangės kanalo audinių nusileidimas žemyn, kuris baigiasi iškritimu, uždegimu bei kraujavimu.

Pagal tai, kurioje tiesiosios žarnos zonoje formuojasi pakitimai ir atsiranda hemorojinis mazgas, hemorojus skiriamas į vidinį bei išorinį. Kai kuriais atvejais abiejų tipų pakitimai gali būti kartu.

Kur slypi priežastys

Vidurių užkietėjimas. Paprastai išangės audiniai prisipildo kraujo tam, kad būtų kontroliuojami žarnų judesiai tuštinantis. Jeigu būsimosios mamytės viduriai užkietėję, tuomet padidėjęs spaudimas dubens srities venose sukelia išeinamosios žarnos venų pilnakraujystę ir išsiplėtimą, o to pasekmė – hemorojus.
Vidurių užkietėjimą skatina netinkami mitybos įpročiai, t.y. per mažas skaidulų kiekis maiste bei nepakankamas skysčių vartojimas. Nėštumo metu viduriai užkietėja dėl hormoninių pokyčių ir dėl to, kad didėjanti gimda užspaudžia žarnyną. Nėščiosioms hemorojus dažnai išsivysto antroje nėštumo pusėje.

Fiziologiniai pokyčiai nėštumo metu. Auganti gimda užspaudžia venas, dėl to veninis kraujas ima blogiau tekėti atgal į širdį, tada padidėja veninis spaudimas kojų, lytinių organų, išangės, tiesiosios žarnos srityse, ir pilvo ertmėje formuojasi veninė stazė. Dažniausiai tai vyksta nuo dvidešimtos nėštumo savaitės.
Gimdymo metu hemorojus gali atsirasti (arba jau esantis – pablogėti), nes stumiant kūdikį dar labiau suintensyvėja išangės venų spaudimas ir ištempimas.

Kitos priežastys. Hemorojui atsirasti įtakos turi antsvoris, mažas judrumas, nuolatinis sėdimas ar stovimas bei sunkus fizinis darbas, paveldėjimas. Polinkis į dažną viduriavimą taip pat gali išprovokuoti šią ligą.

Pagalba mažyliui

TAIP PAT SKAITYKITE