Mollers

Penktadienį paminėta Tarptautinė nerūkymo diena

Penktadienį paminėta Tarptautinė nerūkymo diena

Penktadienį  Lietuvos blaivybės draugija „Baltų ainiai” suorganizavo  Tarptautinės nerūkymo dienos minėjimą. Diena paminėta eisena nuo Lietuvos Respublikos Seimo iki Vilniaus Rotušės ir Vilniaus Pedagoginio universiteto (VPU) Socialinių mokslų fakultete surengtu seminaru „Alkoholio, narkotikų ir tabako gaminių vartojimo prevencija”.

Renginyje dalyvavo Jašiūnų „Aušros”, Vilniaus Senamiesčio bei Vilniaus Sausio 13-tosios, Vilniaus Simono Stanevičiaus vidurinių mokyklų, Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos mokytojai ir mokiniai su rūkymo žalą skelbiančiais plakatais.

VPU Socialinių mokslų fakultete Mečislovo Reinio salėje, jaunimas ir seminaro pranešėjai – Draugijos „Baltų ainiai” pirmininkas Alfonas Čekauskas, draugijos prezidiumo nariai – Vilniaus universiteto profesorius, Česlovas Kalenda, Antanas Krušnauskas ir Valda Noreikaitė, VPU docentė Marijona Černiauskienė, draugijos „Optimalietis” pirmininkas – Vladislav Kondratovič, Vilniaus Senamiesčio vidurinės mokyklos istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytojas, istorijos mokslų magistras Žilvinas Radavičius – aptarė svaigalų vartojimo problemas, o Sausio 13-osios vidurinės mokyklos dailės mokytoja Julija Kaunienė pristatė savo mokinių piešinių parodą apie rūkymo žalą.

Žilvinas Radavičius teigė, kad nuo pat tabako sėklelės pasėjimo iki pat cigaretės pardavimo, šiuo procesu yra  suinteresuoti daugybė žmonių- nuo tabaką auginančių žemdirbių iki ritualinių paslaugų verslo atstovų. Daugumos jų interesas – pelnas, bet ne žmogaus gyvybė ir sveikata. Tuo tarpu laiką galima leisti ir be svaigalų.

Seminare dalyvavusios Julijos Kaunienės mokinės Julija, Lina, Karina, Aliona, Edita ir Dovilė išreiškė pasibaisėjimą tuo, kad nuo tabako gaminių sukeltų ligų, pasaulyje kasmet miršta keli milijonai žmonių, piktinosi girtaujančių žmonių elgesiu.

Maksimalietis

TAIP PAT SKAITYKITE